ICC: Zwycięstwo z Celticiem Glasgow po rzutach karnych

W pierwszym spotkaniu w ramach turnieju International Champions Cup Leicester pokonuje mistrza Szkocji – Celtic Glasgow po rzutach karnych 6:5. Po 90 minutach był remis 1:1.

Gospodarzem meczu był Celtic. Na stadionie Celtic Park pojawiło się 32658 widzów czyli trochę ponad maksymalną pojemność King Power Stadium.

Trenerem The Bhoys został niedawno Brendan Rodgers, znany z angielskich boisk. Był menadżerem m.in. Liverpoolu czy Swansea.

icc_teams

International Champions Cup 2016 to turniej, w którym biorą udział topowe zespoły świata. ICC rozgrywany jest w trzech podgrupach. W najbardziej obsadzonej grupie amerykańsko-europejskiej znalazło się Leicester City.

Skrót meczu

Ozdobą spotkania oczywiście była bramka Mahreza, której warto przyjrzeć się jeszcze raz:

Claudio Ranieri po meczu:

“Był to bardzo ważny mecz z dobrym przeciwnikiem. Zagraliśmy z drużyną, która zagrała już kilka spotkań, więcej meczów towarzyskich, w eliminacjach Ligi Mistrzów. Nasi piłkarze grali jedynie po 45 minut w ostatnim meczu z Oxford. Jestem bardzo zadowolony, bo powoli powrócił nasz duch gry. Pokazaliśmy dobrą intensywność i tempo. Fantastyczne mecze, żeby zbierać doświadczenie, ale głównie skupiamy się na przygotowaniach do meczu z Manchesterem United o Tarczę Dobroczynności.”

icctabela

Leicester za wygraną w rzutach karnych przyznano dwa punkty, a Celtic otrzymał jeden za remis po 90 minutach gry. Debiut w barwach Leicester zaliczył Nampalys Mendy. Przed The Foxes jeszcze spotkanie z Paris Saint Germain (31 lipca, 05:30 , Los Angeles) i FC Barceloną (3 sierpień, 20:00, Sztokholm). Na mecz z PSG do kadry mają powrócić Jamie Vardy i Andy King, którzy byli na urlopach po Euro 2016.

Cały turniej na żywo do obejrzenia na kanałach grupy Eleven.

Gole: O’Connell 59′ – Riyad Mahrez 46′