Leicester City mistrzem Anglii!

Leicester City z mistrzostwem Anglii po remisie 2:2 Tottenhamu w derbach Londynu z Chelsea.

2 maja świętujemy w naszym kraju dzień flagi narodowej. Dla Leicester City ten dzień mógł się stać świętem po derbach Londynu między Tottenhamem a Chelsea.

dzienflagi

Spójrzmy na tabelę Premier League przed spotkaniem Tottenhamu.

tabelaprzed

Spurs tracą do Leicester aż 7 punktów. W Premier League gramy 38 kolejek. Tottenham musi wygrać żeby mieć szansę w ostatnich dwóch meczach dogonić Leicester. Wszystko idzie po ich myśli. Po pierwszej połowie wynik 0:2. Wygrać na Stamford Bridge nie udało się od 26 lat. W drugiej połowie do głosu dochodzą The Blues, którym udaje się wyrównać. Bramkę wyrównującą zdobył Eden Hazard, który cały sezon rozczarowywał. Tydzień temu strzelił swoje pierwsze bramki w lidze (2 gole przeciwko Bournemouth). Belg – Eden Hazard, który rok temu w maju strzelił bramkę na wagę mistrzostwa dla Chelsea, w tym roku daje mistrza Lisom. Godne pożegnanie z tytułem.

Mistrz Anglii sezonu 2014/2015 – Chelsea Londyn zapewnia trofeum Leicester City.

statschelseatottenham

Zobaczmy ponownie tabelę.

niemozliwe

7 punktów w dwóch ostatnich meczach? Niemożliwe. Za zwycięstwo przyznaje się 3 punkty.

Wszystko jasne. Leicester mistrzem Anglii 2016

Piłkarze Leicester oglądali spotkanie:

Największym sukcesem w historii klubu było wicemistrzostwo Anglii w sezonie 1928/1929.

zmianasukcesy

Szybka zmiana na naszej stronie

Kibice też reagowali na wydarzenia z Londynu:

kamerypub

Tyle kamer w jednym pubie

W międzyczasie swój mecz o mistrzostwo świata w snookerze rozgrywał Mark Selby z Leicester. Finałowe starcie zakończyło się już po derbach Londynu, więc Selby świętując swój triumf zaprezentował się w klubowej fladze.

Pod stadionem King Power Stadium zorganizowano impreze dla kibiców:

Na na na na Ciiiiity!

“Jeśli Leicester wygra tytuł – pierwszy program “Match of the Day” w następnym sezonie poprowadzę w samych slipkach” – Gary Lineker

Trzeba będzie to obejrzeć! Na podsumowanie sezonu zapraszamy wkrótce.