Leicester pokonuje Southampton 1:0

Leicester powiększa przewagę nad drugim Tottenhamem do siedmiu punktów.

Przed meczem Leicester – Southampton

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. W 32 minucie piłkarz Southampton – Sadio Mane wybiegł do prostopadłego podania za obrońców Leicester, minął Schmeichela i mając praktycznie pustą bramkę trafił w rękę wracającego za akcją Danny’ego Simpsona. Gwizdek sędziego Martina Olivera milczał, była to bardzo kontrowersyjna sytuacja.

W 38 minucie padła jedyna bramka w tym spotkaniu – fantastyczne dośrodkowanie Christiana Fuchsa, a kapitan Wes Morgan, który został w polu karnym po rzucie wolnym strzałem głową pokonał bramkarza Southampton.

Druga połowa była pod kontrolą gości, jednak Leicester świetnie kontrowało. W bramce “Świętych” świetne zawody rozgrywał Fraser Forster, który wybronił kilka m.in. strzał Simpsona z pięciu metrów.

Kluczem do wygranej była gra defensywna. Leicester wygrywa po raz piąty 1:0 w ostatnich sześciu spotkaniach.

Z kim Leicester zagra w ostatnich sześciu kolejkach?