Leicester pokonuje Swansea City i zdobywa trzy punkty

W trzeciej kolejce Premier League – Leicester City wygrywa ze Swansea City 2:1.

W ostatnim sezonie Lisy były patem Łabędzi. Dwa razy zwyciężało Leicester 0:3 i 4:0. Dla Wesa Morgana było to jubileuszowe, 200 spotkanie w barwach Leicester (wszystkie rozgrywki). Również Claudio Ranieri mógł dzisiaj świętować 100 wygranych meczów w Premier League. Zobaczmy jak wypadł w okrągłym występie kapitan Morgan oraz czy rzeczywiście trener Ranieri wygrał po raz setny.

Leicester City: Schmeichel (Zieler 57′) – Simpson, Morgan, Huth, Fuchs – Mahrez, Drinkwater, Amartey, Albrighton (Musa 75′) – Vardy, Okazaki (Ulloa 80′)

Swansea: Fabianski – Naughton, Fernandez, Amat, Kingsley, Fer, Cork (McBurnie 86′), Barrow, Sigurdsson (Montero 59′), Routledge (Ki Sung-yueng 59′), Llorente

Składy

W Leicester nie mogli zagrać – Nampalys Mendy z powodu kontuzji kostki, której doznał w ostatnim meczu z Arsenalem oraz Jeffrey Schlupp, który ma problemy mięśniowe.

Skrót meczu

Przed spotkaniem Leicester i Swansea łączyło to, że w tym sezonie obie ekipy przegrały z beniaminkiem – Hull City.

Lisy od początku spotkania narzuciły swój styl gry, ale długo nie udawało się wypracować stuprocentowym sytuacji.

W 10 minucie Jamie Vardy oderwał się od obrońcy, mógł wyjść sam na sam z bramkarzem, ale został sfaulowany w okolicach 16 metrów. Z rzutu wolnego strzelał Mahrez, ale ponad bramką. Kibice na King Power Stadium doczekali się wiszącej w powietrzu bramki w 31 minucie, kiedy Daniel Amartey świetnie odebrał piłkę zawodnikowi Swansea. Następnie podał do Mahrez, który odegrał do Drinkwatera, a ten świetnym prostopadłym podaniem obsłużył Vardy’ego. Napastnik Leicester prześcignął obrońcę i mocny strzałem, w dodatku odbitym od prawego słupka pokonał Fabiańskiego. Co ciekawe 6 z 8 asyst, które zaliczył Danny Drinkwater w Premier League kończyło się golem Vardy’ego.

Goście tworzyli sobie sytuacje tylko dzięki Sigurdssonowi. Islandczyk trzykrotnie strzelał z dystansu na bramkę Schmeichela (25, 30 i  34 min.).  Wszystkie próby były za słabe, żeby zdobyć gola. Pod koniec pierwszej połowy groźnie uderzył Okazaki, ale piłkę zmierzającą być może w okienko bramki odbił Fabiański. Sędzia doliczył 2 minuty.

Na drugą połowę obie ekipy wyszły bez zmian w składzie. Już w 52 minucie było 2:0 dla Leicester. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Wes Morgan, który miał bardzo dużo szczęścia, że akurat pod jego nogi spadła piłka. Kapitan Leicester walczył wraz z Huthem o górną piłkę, futbolówka odbijała się w powietrzu od obu piłkarzy, ale ostatecznie to Morgan zdołał oddać strzał.

W 55 minucie świetne wyjście z bramki zanotował Kasper Schmeichel, który wyprzedził Llorente w walce o piłkę i uratował Lisy.

Minutę potem sędzia spotkania podyktował rzut karny dla Leicester. Okazaki został sfaulowany przez Jordiego Amata. Do jedenastki pobiegł Riyad Mahrez, ale górą był polski bramkarz. Na cztery ostatnie rzuty karne Mahrez pomylił się trzeci raz.

W 57 minucie Schmeichel opuszcza boisko, w bramce zastępuje go Zieler, który notuje swój debiut w Premier League. Po meczu okazało się, że Kasper źle się poczuł, bo grał od jakiegoś czasu z przepukliną i w poniedziałek ma przejść operacje. Nad stadionem zaczęło padać, z każdą minutą coraz trudniej grało się w piłkę. W 81 minucie po wrzutce Barrowa kontaktowego gola dla Swansea zdobył Fer. Warunki były coraz gorsze. Sędzia przedłużył spotkanie o 4 minuty. W ostatniej minucie sam na sam z Fabiańskim znalazł się Ahmed Musa, ale górą był Polak.

Claudio Ranieri:

“Jestem bardzo zadowolony. W pierwszej połowie graliśmy bardzo dobrze. W drugiej mogliśmy rozstrzygnąć spotkanie, ale zmarnowaliśmy rzut karny i skomplikowaliśmy sobie sytuację. Te punkty są dla bardzo ważne, ponieważ przegraliśmy pierwszy mecz.”

Ranieri o Schmeichelu:

“Schmeichel grał przez ostatni miesiąc z małą przepukliną. Na poniedziałek miał zaplanowaną operację. Chciał dzisiaj zagrać, ale źle się poczuł więc zrobiliśmy zmianę. Powinien być gotowy na nasz następny mecz.”

Francesco Guidolin:

“Uważam, że Leicester zasłużyło na wygraną, ponieważ zagrali bardzo dobrze w pierwszej połowie, a my nie. Ale już w drugiej widziałem moją drużynę lepiej grającą i na końcu był to wyrównany mecz. Leicester jest silną drużyną jak w poprzednim sezonie, jedna z najlepszych w Premier League.”

Leicester City – Swansea City 2:1 (Vardy 32′, Morgan 52′ – Fer 80′)

Claudio Ranieri wygrał swoje 100 spotkanie w Premier League. Vardy został trzecim piłkarzem Lisów, który strzelił 30 bramek w najwyższej lidze. Wcześniej uczynili to: Muzzy Izzet i Emile Heskey (obaj po 33 gole).

Kulisy “Tunnel Cam”

W czwartej kolejce Leicester zagra na wyjeździe z Liverpoolem. Spotkanie odbędzie się 10 września, ponieważ teraz czeka nas przerwa na mecze reprezentacyjne.