Leicester przegrywa z Chelsea, Lisy bez szans

W dwudziestej pierwszej kolejce Premier League – Leicester przegrywa z Chelsea 0:3.

Chelsea w ostatniej kolejce zakończyło swoją passę 13 wygranych w Premier League. The Blues przegrali w derbach z Tottenhamem 2:0. Leicester w poszukiwaniu wielkiego meczu, które natchnie drużynę do wspinania się w tabeli. Lisy po niezłym początku roku miały swój plan na ten mecz, aby wykorzystać ostatnią porażkę Chelsea i wygrać w końcu z rywalem z topu ligi.

Leicester City: Schmeichel – Albrighton (Simpson 77′), Morgan, Huth (Okazaki 60′),  Fuchs – Drinkwater, Ndidi, Mendy, Chilwell – Vardy, Musa (Gray 71′)

Chelsea: Courtois – Azpilicueta, David Luiz, Cahill, Moses, Kante, Matic, Alonso, Willian (Batshuayi 84′), Hazard (Fabregas 79′), Pedro (Loftus-Cheek 84′)

Składy

Leicester pierwszy raz za kadencji Ranieriego wybiegło na to spotkanie w formacji 3-5-2. Rolę skrzydłowych pełnić mieli Albrighton i Chilwell. Dwóch polskich piłkarzy znalazło się na ławce rezerwowych. Chelsea bez Diego Costy, który oficjalnie złapał kontuzję, a nieoficjalnie szykuje się do transferu do Chin.

Skrót meczu

Spotkanie znakomicie rozpoczęli goście. The Blues zachowali spokój w polu karnym i już w 6 minucie Chelsea objęło prowadzenie po golu Marcosa Alonso.

Niesamowity wieczór dla hiszpańskiego pomocnika. Chelsea drugą połowę zaczęło bardzo podobnie i tak samo w szóstej minucie drugiej połowy, czyli w 51 minucie meczu Alonso uderzył zza pola karnego. Wślizgiem wybronić strzał próbował zablokować Wes Morgan, ale piłka odbijając się od niego mogła zmylić trochę Schmeichela i ten nie dał rady obronić uderzenia.

Trzecia bramka padła po przepięknej akcji. Moses podał do ustawionego na linii szesnastu metrów Pedro, a ten piętką odegrał do Wiliana, do którego doskoczył Schmeichel. Bramkarz Leicester nie zdołał powstrzymać Brazylijczyka, który ponownie podał do Pedro, a ten spokojnie skierował piłkę do pustej bramki.

Dla Lisów była to najwyższa domowa porażka od września 2015 roku, kiedy przegrali 2-5 z Arsenalem.

Leicester City – Chelsea 0:3 (Alonso 6′, 51′, Pedro 71′)

Claudio Ranieri:

“Próbowaliśmy, ale ciężko jest się podnieść po straconych golach na początku obu połów. Graliśmy nieźle, ale to oni strzelali bramki.”

Antonio Conte:

“Dobry występ, dobry wynik. Alonso tak jak i Moses są dla nas bardzo ważni. Grali dzisiaj znakomicie, ale nie tylko dzisiaj. Fantastycznie odpowiedzieliśmy po ostatniej porażce z Tottenhamem. Costa nie trenował z powodu kontuzji pleców.”

Kulisy “Tunnel Cam”

Leicester zagra teraz na wyjeździe z Southamptonem w dwudziestej drugiej kolejce Premier League (22 styczeń, niedziela, 13:00).