Leicester remisuje 2:2 z West Hamem United

W 34 kolejce Leicester podzieliło się punktami z West Hamem United.

Pre-match warm-up

Opublikowany przez Blue Army TV na 17 kwietnia 2016

Rozgrzewka

Już w pierwszej minucie swoją klasę pokazał gracz gości – Dimitri Payet. Wykonał on rzut wolny po którym do strzału doszedł Cheikhou Kouyaté. Piłka odbiła się od dwóch słupków, ale ostatecznie nie wpadła do bramki. Wielkie szczęście Lisów. Chwilę potem już w normalnej akcji obaj zawodnicy zamienili się rolami.  Kouyaté podał do Payeta ten jednak strzelił ponad bramką. Mocny początek “Młotów”. W 9 minucie po rzucie wolnym wykonanym przez Marca Albrightona do piłki doszedł Robert Huth, który oddał strzał głową. Piłka po koźle wyleciała obok słupka. Minutę potem próbował Danny Drinkwater z 20 metrów. W 18 minucie fantastycznym wyrzutem piłki ręką popisał się Kasper Schmeichel uruchomił Mahreza, który przytrzymał piłkę i znalazł N’Golo Kante, a ten pobiegł do przodu i podał do Jamiego Vardyego. Strzelanie rozpoczęte. Vardy z 22 golem w sezonie.

typowakacjawestham

Bramka na 1:0 – Vardy 18′

(1 – Schmeichel, 26 – Mahrez, 14 – Kante, 9 – Vardy)

W przerwie meczu doszło do zmiany w West Hamie. Na boisko wszedł Andy Carroll, który w ostatniej kolejce popisał się hat trickiem w meczu z Arsenalem. Już w 49 minucie doszedł do główki po rzucie rożnym, jednak nie trafił nawet w bramkę. Bardzo groźny był dzisiaj Robert Huth, który po szansie Carrolla powędrował w pole karne, ale nie wykorzystał fantastycznej wrzutki Christian Fuchsa. W 56 minucie nastąpił punkt zwrotny tego spotkania. Drugą żółtą kartkę otrzymał Jamie Vardy, który rzekomo miał próbować wymusić rzut karny w starciu z Ogbonną. Był to początek kontrowersyjnych decyzji arbitra – Jonathana Mossa. W Leicester doszło do zmiany. Okazakiego zastąpił Leonardo Ulloa. Do ataku ruszył West Ham. Jednak dopiero w 83 minucie zdołali wyrównać. Po szarpaninie po rzucie rożnym West Morgan sfaulował obrońcę West Hamu – Reida. Jedenastkę pewnie wykonał Andy Carroll. Trzy minuty później było 1:2. Do strąconej piłki przez Simpsona doszedł Cresswell, który popisał się fantastycznym uderzeniem. To jednak nie koniec emocji, 90 minuta aut wykonuje Christian Fuchs. W polu karnym po raz kolejny znalazł się Huth, który nie miał szans oddać strzału, bo był przetrzymywany . Gwizdek sędziego milczał. Arbiter doliczył cztery minuty i już 10 sekund przed końcem doliczonego czasu Jeffrey Schlupp został przewrócony przez Carrolla. Rzut karny dla Leicester.

Do karnego podchodzi Leonardo Ulloa, który pewnym strzałem w prawy róg bramki pokonuje Adriana.

W drugiej połowie doszło do wielu kontrowersyjnych sytuacji, które można było w różny sposób interpretować.

Skrót meczu

Claudio Ranieri (trener Leicester City) po meczu:

“Był to bardzo trudny mecz. Mieliśmy dużo szczęścia na samym początku, jak piłka odbiła się od obu słupków. Jednak to my strzeliliśmy bramkę i mogliśmy zakończyć widowisko na początku drugiej połowy (główka Hutha 52′). Potem mecz zmienił się diametralnie. Nigdy nie rozmawiam o decyzjach sędziego. Dwie żółte kartki i tyle. Nasza gra 11 na 11, jak i 10 na 11 była fantastyczna.”

Slaven Bilić (trener West Ham United) po meczu:

“Kawał dobrej piłki. Pokazaliśmy determinacje, charakter oraz jakość. Odwróciliśmy losy spotkania. Byliśmy groźni i po czerwonej kartce Vardy’ego totalnie zdominowaliśmy grę.”

“Po drugim golu pomyślałem, że zrobiliśmy wystarczająco dużo, aby wygrać to spotkanie. Może mogliśmy lepiej przetrzymać piłkę w doliczonym czasie, ale Leicester podjęło ryzyko.”

“To było bardzo trudna sytuacja dla sędziego, ale myślę, że nie było karnego (Jeffrey Schlupp 94′).”

Oby.

Remis Leicester oznacza, że grający jutro Tottenham w przypadku wygranej ze Stoke City może zbliżyć się na 5 punktów.

Z kim Leicester zagra w ostatnich czterech kolejkach?