Leicester remisuje bezbramkowo z Southampton

W siódmej kolejce Premier League – Leicester City remisuje z Southampton 0:0.

Ostatnio emocje kibiców Leicester są jak sinusoida. Pogrom 4:1 w wyjazdowym meczu z Manchesterem United i zwycięstwo na King Power Stadium w Lidze Mistrzów z FC Porto 1:0. Tym razem do Leicester przyjechał Southampton, do którego Lisy traciły jeden punkt w tabeli.

Leicester City: Schmeichel – Simpson, Morgan, Huth, Fuchs – Mahrez , Drinkwater, Amartey, Albrighton (Gray 66′) – Slimani (Ulloa 78′), Vardy (Okazaki 66′)

Southampton: Forster – Soares (Martina 27′), Fonte, van Dijk, Bertrand, Romeu, Hojbjerg, Davis, Tadic (Long 71′), Redmond, Austin (Ward-Prowse 83′)

Składy

Skrót meczu

W 15 minucie Southampton mógł objąć prowadzenie. Grający z numerem 10 napastnik – Austin trafił w słupek bramki Schmeichela.

W 29 minucie blisko wykorzystania błędu obrońcy Świętych – van Dijka był Jamie Vardy, który wybiegł sam na sam z bramkarzem, ale nie udało mu się go minąć. Piłka po interwencji golkipera wpadła pod nogi Slimaniego, ale jego strzał został zablokowany. Futbolówka odbiła się i trafiła ponownie do Vardy’ego, jednak jego uderzenie trafiło w obrońcę Southampton.

W drugiej połowie swojej drugiej szansy nie wykorzystał Austin, który tym razem próbował przelobować Schmeichela.

Lisy stworzyły sobie groźna sytuację po strzale głową wprowadzonego na boisko Okazakiego, ale piłka minimalnie minęła słupek bramki gości.

Jak widać jedna z telewizji angielski trafnie nazwała ten mecz “ekscytującym remisem”.

Leicester City – Southampton 0:0

Claudio Ranieri:

“Jestem bardzo zadowolony, ponieważ Southampton zasłużył na wygraną. Grali lepiej. Na szczęście udało się nam zremisować.”

Claude Puel:

“Byliśmy w stanie wygrać to spotkanie. Na koniec to trochę rozczarowujące, ponieważ myślałem, że zdołamy ich pokonać. Jest to pozytywne dla przyszłości.”

Przed Leicester teraz kolejne starcie z Chelsea (15 października, sobota, 13:30). Niedawno Lisy przegrały po dogrywce z The Blues w Pucharze Ligi Angielskiej.