Leicester wygrywa 4:0 ze Swansea City

W 35 kolejce Leicester gromi 4:0 Swansea City.

Fantastyczna atmosfera na King Power Stadium

“History makes us who we are” –  Historia czyni nas tym, kim jesteśmy

Na mecz ze Swansea kibice Leicester przygotowali fantastyczną oprawę. Widać na niej puchary zdobywane przez Lisy. Ten ostatni z 2014 za wygranie Championship.

Mecz ze Swansea był pierwszym w tym sezonie bez najlepszego strzelca – Jamiego Vardy’ego. W pierwszej jedenastce zastąpił go Leonardo Ulloa. Pierwsza bramka padła w 10 minucie, a do jej stracenia przyczynił się kapitan Swansea – Ashley Williams, który podał blisko pola karnego wprost do Mahreza. Algierczyk płaskim strzałem lewą nogą pokonał Łukasza Fabiańskiego.

The Foxes tworzyło sobie kolejne sytuacje, aż w 30 minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego Drinkwatera wykorzystał Leonardo Ulloa strzelając głową w sam róg bramki.

Dwie minuty później pierwsze poważne zagrożenie stworzyło Swansea. Federico Fernandez wywalczył miejsce do oddania strzału głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Sigurdssona. Piłka poleciała nad poprzeczką. Leicester trzecią bramkę strzeliło w swoim stylu. Schmeichel przyśpieszył grę wykopem do Schluppa, który był dzisiaj w gazie i poradził sobie z trzema obrońcami i ostatecznie podał do Ulloi, a ten już na wślizgu oddał strzał do pustej bramki. Ulloa zgłosił kontuzję i w 79 minucie został zmieniony przez Andy Kinga.

Gol na 4:0 to akcja rezerwowych. Demarai Gray rozpędził się prawym skrzydłem i zauważył Andy Kinga, który mógł już z dośrodkowania Graya oddać strzał na bramkę, ale zagrał ponownie do skrzydłowego Leicester. Gray oddał strzał z pierwszej piłki, który Fabiański obronił, ale przy dobitce kolejnego z rezerwowych Marca Albrightona był już bez szans.

Zasłużone zwycięstwo Leicester potwierdza statystyka celnych strzałów, gdzie było 9:1 dla Lisów.

Claudio Ranieri (trener Leicester City) po meczu:

“Fantastyczne widowisko. Bez Jamiego Vardy’ego każdy dał z siebie coś ekstra. Mimo trudności, dzięki walce, zagraliśmy naprawdę dobrze. Wiemy, że będzie ciężko wywalczyć tytuł, ponieważ Tottenham to dobry zespół, ale będziemy walczyć do końca. Do tej pory marzyliśmy. Teraz ważne jest, żeby te marzenia zamienić w rzeczywistość.”

Francesco Guidolin (trener Swansea City) po meczu:

“Walczyliśmy przez 90 minut. Claudio jest moim przyjacielem i mam nadzieję, że zdobędzie tytuł, ponieważ zasługują na to. Leicester jest na prawdę mocną drużyną i zasługują na mistrzostwo Anglii.”

Mamy 8 punktów przewagi nad Tottenhamem, który swój mecz rozgrywa dzisiaj o 21:00 z West Bromwich Albion.

Z kim Leicester zagra w ostatnich trzech kolejkach?

Manchester United (W), Everton (D), Chelsea (W)

Leicester City – Swansea City 4:0

(Mahrez 10′, Ulloa 30′, 60′, Albrighton 85′)

Leicester City: Schmeichel – Simpson, Morgan, Huth, Fuchs – Mahrez, Drinkwater, Kante, Schlupp (Albrighton 82′) – Okazaki (Gray 73′) , Ulloa (King 79′)

Swansea City: Fabianski – Rangel, Fernandez, Williams, Taylor, Britton, Ayew, Cork, Fer (Paloschi 45′), Routledge (Montero 45′), Sigurdsson (Ki Sung-yueng 76′)