Leicester wygrywa z Sunderlandem, zmiennicy bohaterami

W trzydziestej kolejce Premier League – Leicester wygrywa z Sunderlandem 2:0.

W grudniu, a dokładnie w czternastej kolejce ligi Lisy przegrały z ostatnim w tabeli Sunderlandem 2:1. Zespół jeszcze pod wodzą Claudio Ranieriego był zdominowany przez The Black CatsPrzeciwnik oddał aż 22 strzały, co było ich najlepszym wynikiem od dwóch lat. Gola samobójczego strzelił Huth, następnie dołożył Defoe. Niestety bramka Okazakiego w 80 minucie okazał się tylko honorową.

Leicester City: Schmeichel – Simpson, Benalouane, Huth, Fuchs – Mahrez, Ndidi (King 82′), Drinkwater, Gray (Albrighton 62′) – Vardy, Okazaki (Slimani 62′)

Sunderland: Pickford – Jones, Kone, Denayer, Oviedo, Cattermole (Anichebe 73′), Ndong, Rodwell (Gibson 70′), Larsson (Khazri 73′), Defoe, Borini

Składy

Wes Morgan leczy kontuzję pleców. Za Albrightona do składu wskakuje Gray.

Skrót meczu

Już w 3 minucie spotkania dobrą akcję lewym skrzydłem zrobił Gray, który po minięciu obrońcy Sunderlandu dośrodkował, a odbiorcą był Okazaki, który uderzył bardzo blisko prawego słupka bramki. Mógł to być świetny początek.

Później do głosu doszli goście, próbując strzelać z dystansu, zza szesnastu metrów, ale ich strzały mijały bramkę Schmeichela.

Pod koniec drugiej połowy swoim uderzeniem dwukrotnie popisał się Gray. Skrzydłowego Leicester wchodzącego z lewej strony do środka najpierw zatrzymał bramkarz – Rickford, a następnie to reprezentant Anglii do lat 21 minimalnie uderzył obok obramowania bramki. Przy tym drugim strzale bramkarz gości nie miałby szans, ponieważ stał na linii jak zamurowany.

Decyzja Shakespeare’a o dokonaniu podwójnej zmiany (Gray – Albrighton, Okazaki – Slimani) w 62 minucie była strzałem w dziesiątkę.

Siedem minut po wejściu z lewej strony dośrodkował Albrighton, a główką do siatki trafił Slimani. Znakomita akcja dwójki rezerwowych.

Chwilę potem fatalnie po dośrodkowaniu zareagował Fuchs, który wybił piłkę wprost pod nogi piłkarza Sunderlandu – Anichebe. Rezerwowy Sunderlandu uderzył od razu na bramkę. Strzał po rykoszecie trafił w słupek. Do dobitki dopadł Defoe, ale na szczęście jego próba skończyła się na bocznej siatce.

Albrighton harował niesamowicie i w 78 minucie znowu dał o sobie znać, wykorzystał poślizgnięcie Jonesa, i pogonił znów lewą flanką. Anglik tym razem zagrał płaską piłkę w pole karne, a tam kompletnie niekryty Vardy ją przyjął i uderzył nie do obrony pod poprzeczkę bramki.

Leicester City – Sunderland 2:0 (Slimani 69′, Vardy 78′)

Craig Shakespeare:

“Nie zaprezentowaliśmy się dzisiaj najlepiej, ale najważniejsze jest to, że wygraliśmy. Doskonale wiemy, że możemy grać lepiej. Staramy się zdobyć jak najwięcej punktów. Slimani musi być cierpliwy. Przez ostatnie tygodnie nie grał za dużo, ale dzisiejszego wieczoru pokazał co potrafi.”

David Moyes (trener Sunderlandu):

“Jestem naprawdę rozczarowany. Graliśmy poprawnie przez 60 minut. Z Evertonem przegrywaliśmy jedną bramkę i mieliśmy słupek tak jak dzisiaj. Te detale są bardzo ważne. Utrzymanie jest wciąż w naszych rękach.”

Kilka ciekawostek po spotkaniu:

• Craig Shakespeare jest trzecim trenerem w historii Premier League, który wygrał swoje pierwsze pięć spotkań, wcześniej dokonali tego Carlo Ancelotti (2009) i Pep Guardiola w 2016 roku. Obaj wygrali sześć z rzędu.
  • Sześć z siedmiu goli Slimaniego w Leicester zostało strzelone głową, w tym pięć w lidze. Jeśli chodzi o ligę tylko piłkarz West Hamu – Michail Antonio ma więcej trafionych główek – 6.
  • Marc Albrighton ma cztery asysty w Premier League, jeśli chodzi o rok 2017. Wśród Anglików tylko Ross Barkley ma więcej – 5.

Kulisy “Tunnel Cam”

Leicester zagra teraz na wyjeździe z Evertonem w trzydziestej pierwszej kolejce Premier League (9 kwietnia, niedziela, 17:00).