Liga Mistrzów: Leicester wygrywa z Sevillą i zagra w ćwierćfinale

W rewanżu 1/16 finału Ligi Mistrzów – Leicester wygrywa z Sevillą 2:0 (1:0).

W pierwszym meczu w Sevilli gospodarze wygrali 2:1. Dla Sevilli do siatki trafiali: Sarabia i Correa. Kontaktową bramkę dla Leicester strzelił wtedy Jamie Vardy. Było to ostatnie spotkanie podczas, którego drużynę Lisów prowadził Claudio Ranieri.

Leicester City: Schmeichel – Simpson, Morgan, Huth, Fuchs – Mahrez (Amartey 90′), Ndidi, Drinkwater, Albrighton – Okazaki (Slimani 64′), Vardy

Sevilla: Rico – Mercado (Ferreira Filho 45′), Martin Pareja, Rami, Escudero, N’Zonzi, Iborra, Sarabia (Jovetic 45′), Nasri, Machin Perez, Ben Yedder (Correa 68′)

Składy

W składzie Leicester bez żadnych zaskoczeń. Trener Shakespeare desygnował dokładnie tą samą jedenastkę co w ostatnim spotkaniu z Hull City (wygrana 3:1). Patrząc na pierwszy skład i ławkę rezerwowych była to identyczna kadra.

Skrót meczu

Najpierw hymn Ligi Mistrzów na King Power Stadium (na spotkania Ligi Mistrzów bez sponora), a następnie początek meczu!

W czwartej minucie Lisy mogły stracić gola po akcji Nasriego (byłego piłkarza Manchesteru City), który minął Morgana i będąc już w polu karnym uderzył mocno przy prawym słupku. Jednak górą po jego indywidualnej akcji był Schmeichel.

W 27 minucie ze znakomitej strony pokazał się kapitan Wes Morgan. Jamajczyk po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Mahreza strzelił gola na 1:0 po uderzeniu z prawej nogi.

Goście z Sevilli bardzo mocno weszli w drugą część meczu. W 53 minucie poprzeczkę po uderzeniu z dystansu trafił Escudero, a jego strzał próbował dobijać Ben Yedder, ale kopnął piłką w trybuny.

Jednak The Foxes jeszcze lepiej rozpoczęły drugą połowę. Chwilę po akcji gości Marc Albrighton przejął piłkę już w szesnastce po wybiciu Ramiego, wykorzystał sporą ilość miejsca i huknął z lewej nogi nie do obrony. Bramkarz gości w ogóle nie zareagował. W 54 minucie było 2:0 dla Leicester.

W 74 minucie goście grali w 10-tkę po drugiej żółtej kartce Nasriego. Francuz zaliczył przepychankę z Vardym i obaj piłkarze otrzymali żółte kartoniki.

W 79 minucie sędzia spotkania podyktował rzut karny po faulu bramkarza Leicester. Machin Perez został kopnięty przez Schmeichela, który nie zdążył się zatrzymać przy wyjściu z bramki.

Rzut karny tak jak w Hiszpanii obronił Schmeichel. Duńczyk nie dał szans N’Zonziemu. W pierwszym spotkaniu Kasper przy stanie 0:0 wybronił jedenastkę Correi, który potem strzelił gola na 2:0.

Leicester City – FC Sevilla 2:0 (1:0) (Morgan 27′, Albrighton 54′)

FC Sevilla – Leicester City 2:1 (1:0) (Sarabia 25′, Correa 62′ – Vardy 73′)

Po obu spotkaniach: Leicester City – FC Sevilla 3:2

Na trybunach stadionu Leicester pojawił się N’Golo Kante, który jest obecnie piłkarzem Chelsea, ale w poprzednim sezonie reprezentował barwy The Foxes. Po spotkaniu Francuz zawitał do szatni swojego były klubu, aby pogratulować byłym klubowym kolegom.

Craig Shakespeare:

“Myślę, że to spotkanie zapamiętają wszyscy w klubie, łącznie ze mną. Fani, którzy dopingowali nas od pierwszej minuty, zwłaszcza piłkarze, którzy według mnie zagrali dzisiaj wybitnie, ale też wszyscy związani z klubem mogą być dumni po dzisiejszym wieczorze. Po losowaniu wiedzieliśmy, że może być ciężko. Wszyscy mówili ‘ooh, Sevilla’. Wiedzieliśmy dokładnie co nas czeka. Oczywiście [Ranieri – przyp. red.] będzie czule wspominany przez wszystkich za to co osiągnął i pomógł nam osiągnąć jako klub. Postawa w pierwszym meczu była trampoliną do osiągnięcia dzisiejszego rezultatu.”

Jorge Sampaoli (trener Sevilli):

“Wpadka przy pierwszym golu spowodowała, że drużyna się wystraszyła. Ich bramkarz był bardzo ważny w obu spotkaniach, obronił dwa rzuty karne. Grając w dziesięciu wciąż próbowaliśmy strzelić bramkę. Stworzyliśmy sobie dobre sytuacji, ale było nam ciężko, ponieważ oni grali u siebie. Myślę, że ten wynik jest niezasłużony. W tego typu grach decydują detale, których nam zabrakło. Nasri? Gdy był na boisku miał duży wpływ na naszą grę. Nie wiem co powiedzieć o jego kartce, bo nie widziałem tej sytuacji. Widzę siebie w bólu idącego do łóżka, myśląc, że sen się skończył.”

Losowanie ćwierćfinałów Ligi Mistrzów już w ten piątek. Mecze 1/4 finału będą rozegrane 11-12 kwietnia i 18-19 kwietnia.

Na kogo może trafić Leicester?

Atletico Madryt/ Bayer Leverkusen, Bayern Monachium, FC Barcelona, Borussia Dortmund, Juventus, Manchester City/ Monaco, Real Madryt

Kilka ciekawostek po spotkaniu:

• Lisy są pierwszym angielskim zespołem, który przeszedł hiszpańską ekipę po porażce w pierwszym spotkaniu od 2005 roku (Chelsea grała z Barceloną).
  • Riyad Mahrez był zaangażowany w 6 z 10 goli Leicester w Lidze Mistrzów (cztery gole i dwie asysty).
  • Kasper Schmeichel został pierwszym bramkarzem w historii Ligi Mistrzów, który obronił rzut karny w obu meczach fazy play-off.
  • Wes Morgan został pierwszym Jamajczykiem, który strzelił gola w Lidze Mistrzów.

Okładki angielskich gazet po awansie Leicester:

Leicester zagra teraz na wyjeździe z West Hamem United w dwudziestej ósmej kolejce Premier League (18 marzec, sobota, 16:00).