Remis z Tottenhamem

W dziesiątej kolejce Premier League – Leicester City remisuje z Tottenhamem Hotspur 1:1.

Londyński zespół trzecie miejsce w poprzednim sezonie Premier League. Jednak to właśnie Tottenham był głównym rywalem Lisów w walce o mistrzostwo Anglii. Spurs w obecnym sezonie grają równie dobrze, nie przegrali jeszcze żadnego meczu w lidze i są na wysokiej czwartej pozycji w tabeli.

Tottenham: Lloris – Walker, Dier, Vertonghen, Rose, Wanyama (Winks 87′), Dembele, Eriksen, Alli (Nkoudou 83′), Son Heung-min, Janssen

Leicester City: Schmeichel – Simpson, Morgan, Huth, Fuchs – Mahrez (Albrighton 72′), Drinkwater, King, Musa (Schlupp 68′) – Okazaki (Ulloa 78′), Vardy

Składy

Skrót meczu

Do 41 minuty trzeba było czekać na najgroźniejszą akcję w tym meczu. Delle Alli uderzył w poprzeczkę z pola karnego po podaniu ze skrzydła Walkera. To było wielkie ostrzeżenie dla The Foxes. Niestety dwie minuty później Huth sfaulował Janssena w polu karnym. Sędzia podyktował rzut karny i sam poszkodowany strzelił bardzo pewnie. Tottenham wyszedł na prowadzenie.

Drugą połowę fantastycznie rozpoczęły Lisy. Jamie Vardy wykorzystał złe podanie do tyłu piłkarza Spurs i wbiegł z piłką w pole karne. Vardy dośrodkował po ziemi w kierunku linii na piątej metrze, a tam odnalazł się Ahmed Musa, który strzelił wyrównującą bramkę. Po Nigeryjczyku widać, że ostatnio jest w świetnej formie. Przed tygodniem strzelił gola w meczu z Crystal Palace.

To nie był koniec emocji w tym meczu. Swoje sytuacje miał Tottenham, ale świetną robotę wykonywał Kasper Schmeichel. W 87 minucie Lisy mogły mówić o wielkim szczęściu. Piłka po raz drugi w tym mezu wylądowała na poprzeczce bramki Leicester po uderzeniu głową Vertonghena.

Sędzia doliczył 5 minut do końca meczu. Leicester dwukrotnie zagroziło Tottenhamowi po stałych fragmentach gry. Pokonać bramkarza drużyny przeciwnej próbował Vardy i Ulloa.

Tottenham Hotspur – Leicester City 1:1 (1:0) (Janssen – karny 44′, Musa 48′)

Claudio Ranieri:

“Jestem zadowolony z naszego występu. Widziałem ducha Leicester, cały zespół walczył. Ahmed Musa powoli zaczyna rozumieć Premier League. On jest dobrym piłkarzem, ale musi się ciągle poprawiać.”

Mauricio Pochettino:

“Rozczarowanie. Dominowaliśmy w tym spotkaniu, stworzyliśmy wiele szans. Ale jestem rozczarowany ze sposobu, w którym straciliśmy bramkę. Trudno stracić dwa punkty. Wciąż jesteśmy silni i niepokonani w lidze, to jest bardzo ważne.”

Przed Leicester teraz spotkanie Ligi Mistrzów z FC Kopenhagą (2 listopad, środa, 20:45).