­čŽŐ Leicester wygra┼éo z Birmingham City i gra dalej w FA Cup. W ─çwier─çfinale rywalem Chelsea

W 5 rundzie FA Cup, Leicester City wygrało z Birmingham City (Championship) 1:0.

Do pierwszego sk┼éadu Leicester powr├│ci┼é Ndidi, kt├│ry powoli wraca do formy po kontuzji. W ostatnim meczu ligowym wszed┼é z ┼éawki na ostatnie 20 minut. W kadrze meczowej nie znalaz┼é si─Ö Vardy, kt├│ry opu┼Ťci┼é ostatni mecz ligowy przez problemy z ┼éydk─ů ma by─ç gotowy na nast─Öpn─ů kolejk─Ö Premier League.

Nasz rywal od pocz─ůtku roku by┼é w bardzo dobrej formie. Birmingham nie przegra┼éo ani jednego meczu od 1 stycznia (ostatnia pora┼╝ka – 2:3 z Wigan Athletic). Statystyka ta jest o tyle zadziwiaj─ůca, ┼╝e wcze┼Ťniej “Blues” wygrali tylko raz w 12 spotkaniach, patrz─ůc na okres: 02.11.2019 – 01.01.2020.

Brendan Rodgers liczy┼é na odpowiedni─ů motywacj─Ö, poniewa┼╝ ponad miesi─ůc temu inny zesp├│┼é z Birmingham – Aston Villa pokona┼éa Lisy w p├│┼éfinale Pucharu Ligi Angielskiej (Carabao Cup). Leicester by┼éo bardzo blisko fina┼éu. W pierwszym meczu pad┼é remis 1:1, a w rewan┼╝u w Birmingham, gospodarze wygrali 2:1 po golu w doliczonym czasie gry.

Pierwsza po┼éowa to g┼é├│wnie pr├│by strza┼é├│w z dystansu – Maddisona oraz Pereiry. Birmingham City nastawi┼éo si─Ö na kontrataki. Jeden z nich, przeprowadzony w 11 minucie okaza┼é si─Ö bardzo gro┼║ny. Po szybkim wyj┼Ťciu ze swojej po┼éowy Mrabti stan─ů┼é przed szans─ů oddania strza┼éu w polu karnym, ale na szcz─Ö┼Ťcie jego uderzenie zdo┼éa┼é zablokowa─ç Pereira.

W drugiej po┼éowie pr├│by Leicester by┼éy du┼╝o efektywniejsze.┬á Najpierw┬á po ┼Ťwietnie rozegranym rzucie ro┼╝nym znakomit─ů okazj─Ö mia┼é Evans. ┼Ürodkowy obro┼äca Lis├│w znalaz┼é si─Ö niepilnowany na pi─ůtym metrze przy bramce przeciwnika, ale za bardzo wszed┼é pod pi┼ék─Ö i jego strza┼é g┼éow─ů polecia┼é wysoko nad poprzeczk─ů. Nast─Öpnie w 65 minucie Maddison m├│g┼é strzeli┼é bramk─Ö bezpo┼Ťrednio z rzutu wolnego, jego strza┼é uderzy┼é w boczn─ů siatk─Ö. Do rozstrzygni─Öcia tego meczu dosz┼éo w 82 minucie. Fantastyczny rajd lew─ů stron─ů zanotowa┼é Chilwell, min─ů┼é paru obro┼äc├│w, ale nie do┼Ťrodkowa┼é zbyt dok┼éadnie. Jednak z drugiej strony pi┼éka spad┼éa pod nogi Albrightona, kt├│ry po kr├│tkiej zabawie z obro┼äc─ů do┼Ťrodkowa┼é, ale tym razem bardzo precyzyjnie i Pereira m├│g┼é zdoby─ç gola po strzale g┼éow─ů.

Wed┼éug nas graczem meczu zdecydowanie Ricardo Pereira – zablokowa┼é gro┼║n─ů kontr─Ö rywali w pierwszej po┼éowie, a potem strzeli┼é zwyci─Öskiego gola.

Par─Öna┼Ťcie minut po meczu odby┼éo si─Ö losowanie kolejnej rundy. W ─çwier─çfinale rywalem Lis├│w b─Ödzie londy┼äska Chelsea. Prawdopodobny termin rozegrania meczu to sobota, 21 marca.

Leicester zagra teraz u siebie z Aston Vill─ů┬áw 29 kolejce Premier League (9 marca, poniedzia┼éek, 21:00).

Leicester City – Birmingham City 1:0 (Pereira 82′)

Składy:

Leicester City: Schmeichel – Pereira, Evans, Soyuncu, Chilwell – Ndidi (Tielemans 60′) – Albrighton, Praet, Maddison (Cloudhury 84′), Gray (Barnes 66′) – Iheanacho

Birmingham City: Camp – Colin, Clarke-Salter, Dean, Pedersen – Harding (Gardner 71′), Kieftenbeld (Montero 84′), Sunjic, Mrabti (Crowley 84′) – Jutkiewicz, Hogan