Ahmed Musa chce zostać legendą jak Nwanku Kanu

Fot. Wikipedia

Ahmed Musa chce zostać legendą jak Nwanku Kanu – były nigeryjski piłkarz, jego przyjaciel. Kanu dwa razy zdobywał mistrzostwo Anglii z Arsenalem Londyn.

23-letni Musa został niedawno najdroższym w historii piłkarzem Leicester.

Ahmed Musa oficjalnie piłkarzem Leicester

Nigeryjski piłkarz przyznaje, że w sprawie transferu konsultował się z rodakiem Nwanku Kanu – byłym piłkarzem Arsenalu, Portsmouth czy West Bromwich Albion.

Jestem zadowolony z transferu do Leicester. Myślę, że był to odpowiedni czas na dołączenie do klubu, który w poprzednim sezonie sięgnął po mistrzostwo. Teraz wszystko zaczyna się od początku. Jestem z Nigerii, a każdy piłkarz z mojego kraju chciałby grać w Premier League. Wziąłem kilka rad od Nwanku Kanu. Powiedział mi wiele o Anglii i Leicester City. O tym, że to bardzo dobry klub dla mnie. Nwanku wygrał ligę z Arsenal i jest prawdopodobnie najbardziej znanym nigeryjskim piłkarzem. Jest też Jay Jay Okocha czy Finindi George. Przede mną długa droga, żeby im dorównać. Poznałem Kanu gdy zacząłem grać dla reprezentacji, jesteśmy przyjaciółmi. Dam z siebie wszystko.

Leicester chciało sprowadzić Musę już w styczniu:

Odkąd zainteresowało się mną Leicester to wierzyłem, że w końcu trafie do tego klubu. Nikt inny tak tak mocno o mnie się nie starał. Leicester było bardzo zaangażowane. Trener jest bardzo miłym facetem. On zawsze chce żeby piłkarze byli zadowoleni. Ten kluczowy element pomógł zdobyć mistrzostwo, ponieważ każdy jest szczęśliwy.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments