Ben Chilwell na celowniku Arsenalu i Liverpoolu

Chilwellem od roku interesuję się Arsenal, a w tym okienku do starań o piłkarza dołączył Liverpool.

Ben Chilwell to 19-letni angielski lewy obrońca. Jesienią 2015 był wypożyczony do klubu Championship – Huddersfield Town. W Huddersfield pojawił się 8 razy na boisku. W styczniu 2016 wrócił do Leicester. Nie zagrał on ani minuty w Premier League, ale zaliczył dwa występy w FA Cup (3 runda spotkania z Tottenhamem) oraz jeden występ w Capital One Cup (z Hull City). Chilwell jest etatowym reprezentantem młodzieżowych reprezentacji Anglii. Grał w kadrze U18, U19, U20, a obecnie jest na turnieju U21 w Toulon we Francji.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy Leicester odrzuciło dwie oferty Arsenalu. Ostatnia przyszła w styczniu i miała wynosić 5 milionów funtów plus 2 miliony w dodatkach. Tak więc Liverpool będzie musiał zjawić się z lepszą ofertą.

Lisy zaproponowały Chilwellowi nowy kontrakt, na podstawie którego zarabiałby około 18 tysięcy funtów tygodniowo. Leicester ma świadomość, że zainteresowania Anglikiem wzrasta i transfer wydaje się nieunikniony.

Menedżer Liverpoolu Juergen Klopp obserwuje młodego Anglika od jakiegoś czasu po tym, jak otrzymał rekomendacje od swojego przyjaciela Davida Wagnera – trenera Huddersfield Town, gdzie Chilwell grał na wypożyczeniu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments