Były trener Kaspera Schmeichela: Jest niedoceniany. Ma technikę jak Cristiano Ronaldo

Kevin Hitchock, były trener bramkarzy Manchesteru City twierdzi, że Kasper Schmeichel ma technikę zbliżoną do Cristiano Ronaldo.

Kevin Hitchcock obecnie pracuje jako trener bramkarzy w MLS, w klubie – New England Revolution. W 2008 był trenerem bramkarzy Manchesteru City, kiedy pierwszym trenerem tego zespołu był Mark Hughes. Kasper Schmeichel nie miał wtedy zbyt dużych szans, żeby przebić się do pierwszego składu. W Manchesterze City na pozycji bramkarza występowali wtedy: Joe Hart – już wtedy pukający do reprezentacji Anglii  oraz Shay Given – legenda irlandzkiej piłki.

Hitchock udzielił wywiadu dla Goal.com:

Obserwowałem Kaspera i Joe, kiedy szli do góry. Wiedziałem, że będą na szczycie na pewnym etapie swojej kariery. Następnie Joe Hart został wypożyczony do Birmingham. Kasper pragnął gry. Jest jednym z bramkarzy, który po prostu uwielbia piłkę nożną i robił niesamowite rzeczy na boisku treningowym. Strzelał z góry jak Ronaldo i wykonywał rzuty wolne jak Ronaldo. Był niesamowitym i fantastycznym bramkarzem. Jego etyka pracy na boisku treningowym nie miała sobie równych. Jest liderem jak jego tata. Nauczył się wiele od swojego ojca. Właśnie pokazał wszystkim, kim jest. Wszyscy mówią o jego tacie. Ale Kasper udowodnił, że jest wybitnym bramkarzem na światowej scenie. Jestem naprawdę dumny, że mogłem z nim pracować i że on jest naprawdę dobrym chłopcem.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments