Claudio Ranieri zwolniony z Leicester City

Claudio Ranieri zwolniony z Leicester City. Włoch pracował w Leicester od początku sezonu 2015/2016.

Klub zakończył współpracę z Ranierim dzisiejszego wieczoru.

Ranieri pracował w Leicester od lipca 2015, poprowadził drużynę do pierwszego w historii mistrzostwa Anglii. Zespół w tym sezonie doszedł do 1/16 finału Ligi Mistrzów, wygrywając jesienią swoją grupę. Wczoraj w pierwszym spotkaniu tej fazy pucharowej Champions League Leicester przegrał 2:1 z hiszpańską Sevillą. Lisy nie są bez szans w rewanżu na King Power Stadium. Niedawno Leicester odpadł z FA Cup (Puchar Anglii) dochodząc do 5 rundy. The Foxes przegrały z Milwall (League One) 1:0.

Jednak obecne wyniki Lisów w Premier League były poniżej oczekiwań i zarząd zdecydował się na zmianę przywództwa, mimo, że była to trudna decyzja, najważniejsze jest dobro klubu.

Wiceprezes klubu – Aiyawatt Srivaddhanaprabha powiedział oficjalnej stronie klubu:

“Była to dla nas najtrudniejsza decyzja od siedmiu lat, od czasu kiedy King Power przejął Leicester City. Jednak jesteśmy zobowiązani spojrzeć na długoterminowe interesy klubu i nie jesteśmy w stanie kierować się sentymentem, nieważne jak silnym. Claudio przybywając do nas wniósł do swojego biura niezwykłe cechy. Jego umiejętność zarządzania, siła motywacji i odpowiednie podejście były odbiciem jego bogatego doświadczenia. Jego serdeczność, urok i charyzma pomogły zmienić postrzeganie klubu i pozwoliły rozwinąć profil naszego klubu na globalną skalę. Zawsze będziemy mu zawdzięczać to, że pomógł nam to osiągnąć.”

Zanim nowy menadżer zostanie ogłoszony drużynę poprowadzi dotychczasowy asystent – Craig Shakespeare i trener bramkarzy – Mike Stowell.

Fot. Ian Johnson – flickr.com

Klub opuścił też asystent Paolo Benetti i trener od przygotowania fizycznego – Andrea Azzalin.

Zarząd rozpocznie teraz proces rekrutacji i następnie przedstawi nowego szkoleniowca.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments