Jeffrey Schlupp odchodzi do Crystal Palace

Jeffrey Schlupp odchodzi do Crystal Palace. O piłkarza walczył też West Bromwich Albion i Aston Villa.

Oficjalna kwota transferu nie została ujawniona. Nieoficjalnie mówi się o 12.5 milionach funtów.

24-latek był wychowankiem Leicester, grał tutaj od 11 roku życia. W dorosłej drużynie (2011) rozegrał 149 spotkań i strzelił 15 goli. Od tego czasu barwy klubowe zmieniał tylko raz. Od marca do maja 2011 roku przebywał na wypożyczeniu w Brentford, gdzie grając jako napastnik 9 meczach strzelił 6 goli.

Po powrocie zadebiutował w pierwszej drużynie Lisów zaliczając hat tricka w spotkaniu EFL Cup z Rotherham (wygrana 1:4). W Leicester grał na każdej pozycji oprócz bramki. Ostatnio występował głównie na lewej pomocy. Zawodnik od kilku miesięcy nie był zadowolony ze swojej pozycji w klubie. W tym sezonie tylko raz wyszedł w podstawowym składzie (przegrana z Chelsea w EFL Cup). Łącznie zaliczył 9 występów.

Schluppa zapamiętamy z wielu ważnych bramek. Pod koniec sezonu – 2012/13 pomógł Leicester awansować do nieszczęśliwie przegranych playoff-ów z Watfordem strzelając bramki z Birmingham City (na 2:1, skończyło się 2:2) i Boltonem Wanderers (na 3:2 w końcówce spotkania).

W sezonie kiedy Leicester broniło się przed spadkiem z Premier League w meczu 4 rundy FA Cup z Tottenhamem pociągnął zespół do zwycięstwa 1:2, najpierw asystował przy wyrównującym golu Ulloi (83 minuta), a potem sam trafił do siatki w 90 minucie.

Od 2011 roku występuje w reprezentacji Ghany. Do tej pory zaliczył  w niej 12 występów i strzelił jednego gola.