Łącznik z Leicester #6

Po dłuższej przerwie powracamy z cyklem ,,Łącznik z Leicester”. Obecny odcinek długo zapadnie Wam w pamięć, bo w roli tytułowego ,,Łącznika” debiutuje Łukasz Seryszko. Nieprzypadkowa osoba na Twitterze, kibic i mieszkaniec Leicester. Porozmawialiśmy o Twitterze, okienku transferowym i propozycji zmiany trenera…

Jak długo jesteś w Leicester? Czy od razu po przyjeździe zainteresowałeś się miejscową drużyną?

W Leicester jestem od dziesięciu lat. Samo zainteresowanie przyszło naturalnie. Uwielbiam piłkę i tak się potoczyło… Od League One po Championship i później mistrzostwo, chory sen 🙂

Chory, ale jaki przyjemny 🙂 Często chodzisz na mecze ,,Lisów”?

Jeżeli mam tylko wolny weekend, jestem cały czas. Tak, chodzę często.

Każdego ,,Łącznika” w pierwszym odcinku pytam, w którym sektorze siedzi. To już taka mała tradycja. Nie chciałbym jej łamać… 🙂

Przede wszystkim łuki A1 i C2. Najtańsze bilety tam są 😀

Masz niepodrabialne poczucie humoru. Ostatnio zasłynąłeś wśród polskich kibiców swoim wpisem pod Tweetem Aleksandara Vukovicia. 90% z nich, nie zrozumiało Twojego żartu…

 

Tak jest. Uwielbiam prowokować i sprawdzać wytrzymałość ludzkiego hejtu. Strasznie się tego ,,wylało”, chociaż było to prymitywne z mojej strony. Testuje ludzki żart, ale jest go mało.

Myślę, że jesteś po prostu lekiem dla ludzi, którzy biorą wszystko za bardzo na poważnie.

Może tak, może nie… Twitter zrobił się śmietnikiem i za poważny. Sortujmy go na ten z klasą i bez klasy.

Niektórzy mieli dość tego śmietnika i zrezygnowali.

Ahhh, Twitter zrobił się inny, ale i tak dostaniesz tu więcej wiedzy, niż na innych portalach.

Przejdźmy na boisko. Oglądałeś mecz z Watford? Kolejna porażka. Pierwsza dziesiątka zaczyna nam powoli odjeżdżać.

Tak naprawdę Leicester jest na tym miejscu, na którym powinno być. Akurat sukces ich przerasta i tyle. Ranieri powinien zostać zwolniony w chwale po sezonie.

Wyrzucić trenera w tamtym momencie…, chyba tylko szaleniec mógłby to zrobić.  Chociaż było do przewidzenia, że ,,Lisy” spadną w tabeli. Jednak czy teraz tylko pozostaje zwolnienie trenera, czyżby wszystko się już wypaliło? Gdyby Ranieri teraz wyleciał… Taki ruch byłby bliższy klubowi z Ekstraklasy, a nie z Premier League.

Fakt jest taki, że popełnili błąd nie kupując porządnych obrońców. Czy Ranieri powinien odejść? Tak, powinien. Tu trzeba kogoś z planem na kilka lat, nie emeryta z rozrusznikiem.

Kogo widziałabyś zamiast Ranieriego na ławce Leicester?

Kogoś z pomysłem. Taki Eddie Howe i Martin O’Neill.

Zimowe okienko transferowe już za pasem. Załóżmy, że dostajesz 20 mln euro na zakup obrońcy. Kogo kupujesz? Może masz upatrzonego kogoś o wiele droższego, kogo widzisz na King Power Stadium?

Mam mnóstwo pomysłów. Sprzedałbym Morgana, Hutha i Simpsona (+ 20) i robimy z tego ekipę na TOP 6.

Tylko kto za nich? Obrona byłaby kompletnie zmieniona, a tam potrzeba zgrania.

Tam potrzeba nowego spojrzenia. Ludzie z Rosji, Austrii, czy nawet z League są do wyciagnięcia. Problem to RANIERI.

Ok, ale mimo to, takie przemeblowanie w zimie, to nie za duże ryzyko? Nie lepiej na razie dokupić kogoś (nawet droższego) na uzupełnienie, a dopiero latem ,,bawić się” w zwalnianie trenera i spore zmiany w składzie?

Problem to przespane lato, ciekawe kto odpowiada za ,,Wasyla”, Hutha itp. Ludzie, było tyle dobra do kupienia za to drewno. Przespane.

Ja w każdym razie zostawiłbym to tak jak jest do lata. Co z pomocą? Ktoś do zmiany?

Pomoc i atak są idealne. Chociaż sprzedaż Mahreza i Jamiego to priorytet.

Myślałem, że w nadchodzącym okienku mamy się wzmocnić. Z tych dwóch transferów ucieszyłaby się chyba tylko księgowa 🙂

Akurat Taj powinien coś rzucić.

Właśnie, czyli kasa nie jest niepotrzebna. W takim razie po co sprzedawać Mahreza i Vardy’ego?

Bo to kolesie, którzy nie wejdą na poziom z poprzedniego sezonu. Przespaliśmy okienko…

Ok. Skoro już rozmawiamy o okienku transferowym… W tym momencie chyba zamiast ,,czy” trzeba zapytać ,,gdzie” Kapustka powinien odejść na wypożyczenie.

Pytanie ,,czy”, jeżeli zbliża się Puchar Narodów Afryki? Moim zdaniem Bartek nabiera doświadczenia i zadebiutuje w styczniu.

To dosyć realna perspektywa. W Polsce bardzo często jest komentowany brak Bartka w podstawowym składzie. Nawet przed meczem Ligi Mistrzów. We wtorek czeka nas rewanż z Club Brugge. Nie zapytam Cię, czy Kapustka zagra. 🙂 Jestem natomiast ciekaw, na co według Ciebie stać ,,Lisy” w tym sezonie? Awans w Lidze Mistrzów i bezpośrednio po tym pożegnanie się z turniejem, czy będzie zaskoczenie. Jednak nie mówię tu o zwycięstwie.  

Top 10 w lidze i awans w Lidze Mistrzów, to będzie sukces. Jednak i tak uważam, że ,,Leicesterczaki” ruszą dopiero w styczniu ten atak.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments