Leicester City niedoceniane w Anglii – twierdzi Wayne Rooney

Wayne Rooney zwrócił się do władz piłkarskich w Anglii z powodu ich “zaskakującej” decyzji dotyczącej zawieszenia lig w Anglii ze względu na zdiagnozowanie koronawirusa u szkoleniowca Arsenalu, a nie kiedy trójkę piłkarzy Leicester City poddano kwarantannie.

Były kapitan reprezentacji Anglii zapytał, dlaczego FA, Premier League oraz rząd potraktował piłkarzy, jak świnki morskie, pomimo wiadomości z czwartkowego popołudnia, kiedy dowiedzieliśmy się, że trójka z King Power Stadium została poddana izolacji z powodu objaw COVID-19.

Piłkarz Derby County uważa, że gdyby Leicester City było tak cenione w Anglii, jak Arsenal, to wiadomość o trzech piłkarzach zarażonych wirusem skłoniłaby władze do szybszego działania:

Dlaczego czekaliśmy do piątku? Dlaczego Mikel Arteta zachorował? Dla piłkarzy, personelu oraz ich rodzin był, to niepokojący tydzień, w którym można było odczuć brak przywództwa ze strony rządu, FA oraz Premier League. W czwartek rano siedzieliśmy na treningu w Derby County, gdzie usłyszeliśmy, że trzech piłkarzy z Leicester City wykazuje objawy koronawirusa. Nie zaskoczyło mnie, to co zrobiło FA oraz Premier League. Zaskakujące było to, że mimo informacji o trójce zarażonych piłkarzy kontynuowane były rozgrywki. Wieczorem tego samego dnia okazało się, że Arteta ma wirusa i nagle Premier League podjęło decyzję o zawieszeniu rozgrywek w Anglii. Jaka była różnica? Czy Arteta jest kimś ważniejszym? To jest typowe w piłce nożnej. Leicester nie jest wystarczająco dużą drużyną, która może wywołać szum. Gdy tylko dotknie, to jeden z większych klubów, podejmiemy decyzję – Z pewnością takie były słowa rządu w Anglii. Po nadzwyczajnym spotkaniu w końcu podjęto właściwą decyzję – do tego momentu wydawało się, że zawodnicy w Anglii są traktowani, jak świnki morskie.

Wszystkie rozgrywki w Anglii zostały zawieszone do 3 kwietnia.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments