Leicester City remisuje z Middlesbrough, kolejne czyste konto

W dwudziestej kolejce Premier League – Leicester City remisuje z Middlesbrough 0:0.

Obie ekipy spotkały się już w trzynastej kolejce. Wtedy padł remis 2:2. Dla Middlesbrough dwa gole strzelił Alvaro Negredo, a dla Lisów po dwóch karnych bramki zdobywali Algierczycy – Mahrez i Slimani.

Middlesbrough: Guzan – Barragan (Friend 34′), Chambers, Gibson, Fabio, de Roon, Clayton, Forshaw (Leadbitter 89′), Traore (Downing 80′), Negredo, Ramirez

Leicester City: Schmeichel – Simpson, Morgan, Huth, Fuchs – Mendy (Albrighton 83′), Amartey, King, Okazaki (Gray 74′), Ulloa, Mahrez (Musa 71′)

Składy

Claudio Ranieri dokonał aż pięciu zmian porównując ostatnie spotkanie z West Hamem United. Fuchs, Mendy, King, Okazaki i Ulloa za Chilwella, Drinkwatera, Graya, Slimaniego i Albrightona. Zmiana Drinkwatera była wymuszona z powodu drobnej kontuzji kolana.

Skrót meczu

W 8 minucie strzału z dystansu próbował Fuchs, ale piłka poleciała obok słupka bramki Guzana.

W 20 minucie de Roon uderzył po dośrodkowaniu Traore, ale fatalnie przestrzelił nad poprzeczkę.

W 83 minucie znakomitej sytuacji nie wykorzystał Ramirez. Po wrzutce Fabio piłkę źle wybił Morgan. Na mniej więcej dziesiątym metrze opanował ją napastnik Boro i mając na plecach Hutha uderzył bardzo mocno po ziemi, ale na szczęście dla Schmeichela obok słupka.

W ostatnich sekundach spotkania, w doliczonym czasie z rzutu wolnego dośrodkowywał Gray i po lekkim zamieszaniu King mógł tyłem głowy strzelić bramkę, ale Guzan był świetnie ustawiony. Po tej akcji sędzia zakończył spotkanie.

Tym razem Alvaro Negredo został bacznie przykryty przez obrońców The Foxes (ostatnio strzelił dwa gole Leicester). W polu karnym Lisów miał zaledwie cztery kontakty oraz znajdował się przy piłce najmniej razy ze wszystkich piłkarzy Middlesbrough grających więcej niż 60 minut.

Middlesbrough – Leicester City 0:0

Dla Leicester było to drugie czyste konto z rzędu, jest to szczególnie ważne dla trenera Ranieriego.

Claudio Ranieri:

“Jestem zadowolony z tego punktu, ponieważ przybyliśmy tutaj licząc na co najmniej jeden. Spisaliśmy się dobrze w obronie. Chcieliśmy czegoś więcej, ale nie było bardzo trudno, ponieważ Middlesbrough świetnie radziło sobie z naszymi akcjami. Ważny punkt na start 2017 roku.”

Aitor Karanka:

“Jestem podbudowany naszą postawą, ponieważ ledwie dwa dni temu doznaliśmy ciężkiej porażki przeciwko Manchesterowi United. Graliśmy przeciwko drużynie, która wygrała w poprzednim sezonie ligę, występują w Lidze Mistrzów, ale byliśmy od nich lepsi.”

Leicester zagra teraz na wyjeździe z Evertonem w trzeciej rundzie FA Cup (7 styczeń, sobota, 16:00).