Leicester przegrywa z Manchesterem United, kolejny mecz bez gola

W dwudziestej czwartej kolejce Premier League – Leicester przegrywa z Manchesterem United 0:3.

W grudniu 2015 roku na King Power Stadium swój ostatni mecz w roli szkoleniowca Chelsea rozegrał Jose Mourinho. Teraz pod presją znajduje się Claudio Ranieri. Obie ekipy mierzył się już w tym sezonie dwukrotnie i tyle samo razy wygrywał Manchester. Najpierw w sierpniu na Wembley w meczu o “Tarczę Wspólnoty” – 2:1 i następnie w szóstej kolejce Premier League na Old Trafford – 4:1.

Leicester City: Schmeichel – Simpson, Morgan, Huth, Fuchs – Drinkwater, Ndidi, Mahrez, Okazaki (Gray 45′), Musa (King 45′), Vardy

Manchester United: De Gea – A Valencia, Bailly, Smalling, Rojo (Blind 45′) – Mata (Fellaini 77′), Herrera, Pogba, Mkhitaryan, Rashford (Young 83′), Ibrahimovic

Składy

Slimani nadal leczy kontuzję, a Ulloa trenuje indywidualnie po urazie.

Skrót meczu

Pierwsze dwadzieścia minut było bardzo wyrównane. Następnie do głosu zaczęli dochodzić goście.

W 20 minucie ustawiony w polu karnym Rashford fatalnie przestrzelił, nie wykorzystał znakomitej sytuacji po wrzutce Mkhitarjana.

W 35 minucie Czerwone Diabły po kombinacyjnej akcji z udziałem Pogby i Ibrahimovicia wykreowały drugą sytuację dla Rashforda. Ten ponownie uderzając z pola karnego nie zdołał pokonać Schmeichel, choć tym razem sprawił mu duże problemy.

Manchester był coraz bliżej zdobycia bramki i udało się to w 42 minucie. Mkhitarjan urwał się Huthowi, nie nadążył za nim Morgan i Ormianim w sytuacji sam na sam pokonał Kaspera. Ta bramka wprowadziła ogromne zdenerwowanie w szeregach Lisów.

Niestety dwie minuty później, a dokładniej 88 sekund było 0:2. Ibrahimović znalazł się w podobnej sytuacji jak Rashford przy pierwszej okazji, tym razem płasko dośrodkował Valencia. Napastnik takiego formy nie marnuje takich sytuacji.

Ranieri przeprowadził dwie zmiany w przerwie. Na boisku pojawili się Gray i King zmieniając Okazakiego oraz Musę.

Jednak goście pozbawili złudzeń Leicester zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy. W 49 minucie trzecią bramkę zdobył Juan Mata, który zagrał tzw. “klepkę” z Mkhitarjanem i mając przed sobą tylko Schmeichela pewnie trafił do siatki.

W 62 minucie mogła paść czwarta bramka. Jednak Schmeichel zdołał wybronić sytuację sam na sam z Matą.

The Foxes nie stworzyły sobie w tym meczu żadnej stuprocentowej sytuacji.

Leicester oddało tylko jeden celny strzał (Ndidi przed przerwą).

Dodatkowo Leicester nie strzeliło jeszcze gola w tym roku w meczach Premier League (pięć spotkań).

Leicester City – Manchester United 0:3 (Mkhitaryan 42′, Ibrahimović 44′, Mata 49′)

Claudio Ranieri:

“Po stracie pierwszego gola wszystko się załamało. Nie rozumiem dlaczego. Trzeba być silnym do końca i nigdy nie poddawać się. Poprzedni sezon był fantastyczny, ale my jesteśmy Leicester i będziemy zawsze walczyć. Trzymamy się razem. Wierzę w moich piłkarzy, a oni ufają mi.”

Jose Mourinho:

“Bardzo ważny dla nas mecz. Straciliśmy dwa punkty w ostatnim spotkaniu u siebie (przyp. red. z Hull City 0:0) i wcześniej zanotowaliśmy trzy remisu z rzędu więc potrzebowaliśmy punktów. Jestem zadowolony. Nie przegraliśmy w lidze od października, jeśli zdołamy zamiast remisować wygrywać to będzie wspaniale.”

Kulisy “Tunnel Cam”

Leicester zagra teraz u siebie z Derby County w czwartej rundzie FA Cup (8 luty, środa, 20:45).