Leicester przegrywa z Sunderlandem – ostatnim zespołem w lidze

W czternastej kolejce Premier League – Leicester City przegrywa z Sunderlandem 2:1..

Sunderland przed kolejką był ostatni w tabeli. Jednak w ostatnich dwóch spotkaniach Czarne Koty zdołały dwa razy wygrać (3:0 z Hull, 1:2 z Bournemouth). Były to dopiero pierwsze wygrane Black Cats w tym sezonie! W poprzedniej kolejce Sunderland uległ Liverpoolowi 2:0. Mimo braku porażki w Lidze Mistrzów – Lisy są w o wiele gorszej formie w PL (ostatnie zwycięstwo 22 października z Crystal Palace 3:1).

Sunderland: Valdes – Barragan, Chambers, Gibson, Fabio, Traore (Stuani 79′), de Roon, Clayton, Forshaw, Ramirez (Fischer 88′), Negredo

Leicester City: Zieler – Simpson, Morgan, Huth, Fuchs – Mahrez (Musa 73′) , King, Amartey, Albrighton (Gray 73′) – Vardy, Slimani (Okazak 68′)

Składy

Skrót meczu

Mimo świetnych sytuacji w pierwszej połowie (płaski strzał Defoe z mniej więcej siedmiu metrów został zablokowany w ostatniej chwili przez Morgana, “centrostrzał” Fuchsa wylądował na poprzeczce) gole padły dopiero w drugiej.

W 64 minucie szczęście nie dopisało The Foxes. Rzut rożny wykonał Anichebe i pechowo samobójczego gola zdobył Robert Huth. Strzał głową po dośrodkowaniu zdołał oddać Aanholt i niestety jego uderzenie trafiło w rękę bezradnego obrońcy Leicester.

Niesieni dopingiem gospodarze podwyższyli wynik na 2:0. W 77 minucie gola zdobył Jermain Defoe. Po raz drugi pechowo interweniował Huth. Na bramkę Lisów strzelał Duncan Watmore. Niemiec zablokował uderzenie, ale piłka niefortunnie spadła pod nogi Defoe, który pewnie pokonał Zielera. Było to już w szesnastce Sunderlandu, a Anglik takich okazji nie marnuje.

Leicester zdołało strzelić bramkę kontaktową. Z lewego skrzydła dośrodkował rezerwowy – Demarai Gray i do siatki trafił Shinji Okazaki.

Fakty pomeczowe:

Strzały Sunderlandu | bbc.com
bbc.com
  • Sunderland oddał w tym meczu aż 22 strzały. Ostatnio podobny wynik mieli w kwietniu 2014 roku z Evertonem (24 próby).
  • Lisy przegrały sześć z ostatnich siedmiu wyjazdowych spotkań w Premier League, tracąc 18 goli i w żadnym meczu nie strzeliły więcej niż jeden gol.

Sunderland – Leicester City 2:1 (0:0) (Robert Huth 64′ (samobój), Defoe 77′ – Okazaki 80′)

Claudio Ranieri:

“Daliśmy siebie wszystko, ale to nie wystarczyło. Musimy dalej ciężko trenować i wierzyć, że nadejdzie zmiana. Samobój pokazał, że nie mamy szczęścia, ale musimy pozostać zwarci, być razem i odpowiednio reagować.”

David Moyes (trener Sunderlandu):

“Jeśli jesteśmy w stanie wygrać wygrać kolejne trzy z czterech spotkań to będziemy w dobrej sytuacji. Gramy coraz lepiej. Obecnie gramy znacznie lepiej w ataku. Mamy dużo opcji w ofensywie, teraz musimy poprawić grę w obronie.”

Kulisy “Behind The Scenes”

Leicester zagra teraz na wyjeździe w Champions League z FC Porto (7 grudzień, środa, 20:45).