Leicester remisuje z Crystal Palace, Lisy prowadziły dwoma bramkami

W trzydziestej drugiej kolejce Premier League – Leicester remisuje z Crystal Palace 2:2.

Lisy przystępują do tego spotkania po pierwszym ćwierćfinale Ligi Mistrzów z Atletico Madryt (porażka 1:0). Ostatnio piłkarze Crystal Palace notują znakomite rezultaty. 1 kwietnia wygrali z liderem Premier League – Chelsea Londyn 1:2, a tydzień temu rozgromili u siebie Arsenal 3:0. Obie ekipy spotkały się już w dziewiątej kolejce, wtedy górą na King Power Stadium było Leicester (3:1). Trenerem gości był Alan Pardew.

Crystal Palace: Hennessey – Ward, Kelley, Sakho, Schlupp (van Aanholt 69′), Milivojevic, Cabaye, Townsend, Puncheon, Zaha (McArthur 84′), Benteke

Leicester City: Schmeichel – Simpson, Benalouane (Chilwell 76′), Huth, Fuchs – Mahrez (Gray 75′), Ndidi, King (Drinkwater 64′), Albrighton – Ulloa, Vardy

Składy

Dwie zmiany w składzie w stosunku do meczu z Atletico Madryt. Ulloa za Okazakiego i King za Ndidiego. W pierwszym składzie gości – Jeffrey Schlupp – były piłkarz Lisów. Odszedł do Crystal Palace tej zimy.

Skrót meczu

Już w 6 minucie prowadzenie Lisom dał Robert Huth, który niestety z powodu żółtych kartek nie zagra w rewanżu z Atletico Madryt. Niemiec wykorzystał daleki rzut z autu Fuchsa.

The Foxes tak samo dobrze rozpoczęły drugą połowę. Typowy kontratak Leicester z poprzedniego sezonu i z najlepszych gier obecnego. Po rzucie rożnym gospodarzy piłkę z pola karnego wybili obrońcy. Trafiła ona do Mahreza, następnie fantastycznie znalazł Vardy’ego, w których sytuacjach jest nie do zatrzymania. Anglik nawinął byłego kolegę z zespołu – Schluppa i strzałem z lewej nogi zdołał pokonać bramkarza.

Niestety dwie minuty później kontaktową bramkę zdobyli gospodarze. Swoje rachunki wyrównał Schlupp, który płasko dośrodkował w środek pola karnego. Piłka niefortunnie odbiła się do Simpsona i znalazła się pod nogami Cabaye, który nie dał szans Schmiechelowi.

Coraz bardziej gorąco robiło się pod polem karnym Lisów. W 70 minucie gola na wagę remisu zdobył Benteke. Napastnik wykorzystał dośrodkowania Towsenda. Pytanie tylko czy Benteke, który wygrał walkę o głowę z Benalouane nie faulował obrońcy Leicester.

Niestety King i Benalouane zostali zmienieni z powodu kontuzji. Nie brzmi to dobrze przed wtorkowym rewanżem z Atletico.

Crystal Palace – Leicester City 2:2 (Cabaye 54′, Benteke 70′ – Huth 6′, Vardy 52′)

Craig Shakespeare:

“Lekkie rozczarowanie, powinniśmy się lepiej zachować po strzeleniu drugiego gola. Przy golu Benteke widziałem jego faul na Benalouane, ale nie możemy nic z tym zrobić, taka była decyzja sędziego.”

Sam Allardyce (trener Crystal Palace):

“Ten punkt smakuje jak wygrana. Ogromna walka piłkarzy. Gdy przybyłem do klubu to wtedy nie mogłoby się coś takiego wydarzyć, to pokazuje zmianę u piłkarzy. Mamy teraz 35 punktów, notujemy fantastyczne rezultaty.”

Leicester zagra teraz u siebie z Atletico Madryt w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinału Champions League (18 kwietnia, wtorek, 20:45).