Leicester remisuje z Watfordem 1:1. Fantastyczna końcówka meczu

W 30 kolejce Premier League, Leicester City zremisowało z Watfordem 1:1. Gola dla Leicester strzelił Ben Chilwell.

Wstęp meczowy

Watford to jedyna drużyna, która pokonała w tym sezonie liderujący Liverpool. Trenerem The Hornets jest Nigel Pearson, który w czasie swojej kariery trenerskiej dwukrotnie prowadził Leicester City. Pearson wprowadził The Foxes do Premier League.

Przed przerwą w rozgrywkach Leicester wygrało swój mecz z Aston Villą aż 4:0. Zaś Watford przegrał na wyjeździe z Crystal Palace 1:0. W pierwszym bezpośrednim starciu, jesienią na King Power Stadium górą było Leicester (2:0) po golach Vardy’ego (rzut karny) i Maddisona.

Lisy nadal bez podstawowego prawego obrońcy – Ricardo Pereiry, który wypadł na parę miesięcy z powodu rozerwania więzadeł krzyżowych. Zastąpił go James Justin. Oprócz Pereiry zabrakło także Dennisa Praeta, który ma problemy z łydką.

Pierwsza połowa

W pierwszej połowie grę prowadziło Leicester (duża przewaga w posiadaniu piłki i liczbie podań), ale nic z tego nie wynikało. Lisy nie oddały ani jednego celnego strzału.

Zapis pierwszej połowy:

• 11 minuta – ofensywne wejście Bena Chilwella i mogła być jego czwarta w tym sezonie asysta. Po jego dośrodkowaniu w ostatniej chwili składającego się do strzału Vardy’ego przyblokował piłkarz rywali.
  • 16 minuta – kiks obrońcy Watfordu – Kabasele, ale jego błędu nie wykorzystał Vardy, został zepchnięty przed defensywę gospodarzy na bok, a następnie oddał uderzenie, który poszybowało daleko obok bramki.
  • 34 minuta – po jednej z wrzutek pozycję w polu karnym wywalczył ofensywny pomocnik Watfordu – Doucoure, ale uderzył wysoko ponad poprzeczkę.
  • 35 minuta – Wilfred Ndidi źle przyjął piłkę w okolicach swojego pola karnego co wykorzystał Doucoure, ale ten uderzył za słabo, żeby pokonać Schmeichela. To był jedyny celny strzał w pierwszych 45 minutach.

Druga połowa

Już na początku drugiej połowy w bramce musiał wykazać się Schmeichel. Pomocnik Watfordu – Sarr wyszedł sam na sam, ale kapitan Leicester zdołał obronić jego uderzenie.

Pierwszy celny strzał Lisów to uderzenie Maddisona w 75 minucie. Foster zdołał jednak sparować jego strzał za linię końcową. Próbę Maddisona poprzedziło obicie słupka przez Albrightona.

Wynik meczu otworzył Ben Chilwell. W 90 minucie Anglik popisał się potężnym uderzeniem lewą nogą, a piłka przez słupek trafiła do siatki i było 0:1 dla Lisów.

Niestety dwie minuty później gola na wagę remisu zdobył Watford. Fantastyczną przewrotką popisał się Craig Dawson.

Po tym remisie Watford przesunął się w tabeli Premier League o jedną pozycję (z 17 na 16). Dla Leicester zdobyte punkty lub utrata nie mogły wpłynąć na ich miejsce w tabeli (3).

Watford – Leicester City 1:1 (Dawson 90+3′ – Chilwell 90′)

Składy

Watford: Foster – Kiko (Mariappa 77′), Kabasele, Dawson, Masina – Capoue (Chalobah 77′) , Hughes – Sarr, Doucoure (Cleverley 77′) , Pereyra (Wellbeck 69′) – Deeney

Leicester City: Schmeichel – Justin, Evans, Soyuncu, Chilwell – Ndidi – Albrighton (Iheanacho 83′), Tielemans (Choudhury 76′), Maddison, Barnes (Gray 65′) – Vardy (Vardy 59′)