Leicester zaoferuje nowy kontrakt Tielemansowi

Leicester rozpocznie rozmowy w sprawie nowego kontraktu dla Youriego Tielemansa.

Brendan Rodgers zachwala Tielemansa

Tielemans rozegrał w tym sezonie 29 spotkań we wszystkich rozgrywkach, w których zdobył sześć bramek i zanotował trzy asysty. Więcej minut dla klubu rozegrał tylko James Justin.

O Tielemansie mówi się, że to przedłużenie ręki trenera Rodgersa na boisku. Sam Rodgers zachwala jego dojrzałość na boisku oraz zrozumienie gry, pomimo tak młodego wieku (23 lata):

“Praca z nim daje ogromną radość, ma on niesamowitą dojrzałość jak na młodego chłopaka.”

Niedawno podczas meczu FA Cup (24.01 z Brentford) nawet wyprowadził Lisy jako kapitan.

Rekordowy transfer Leicester City

Youri Tielemans to najdroższy transfer Lisów w historii. Leicester latem 2019 roku wydało na reprezentanta Belgii aż 45 milionów euro. Warto podkreślić, że już przez pól roku poprzedzające transfer, Tielemans reprezentował barwy The Foxes, będąc na wypożyczeniu. Klub poznał się na jego talencie i postanowił go wykupić z francuskiego AS Monaco.

Nowa umowa dla Tielemansa

Co prawda obecna umowa Belga ważna jest do 30 czerwca 2023 roku, ale Leicester chce, żeby piłkarz związał się z klubem jeszcze dłuższym kontraktem, co ma zniechęcić inne kluby do rozpoczęcia rozmów w sprawie potencjalnego wykupu. Nowy kontrakt przyniósłby również podwyżkę pensji do 100 tysięcy funtów tygodniowo.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments