Liga Mistrzów: Lisy wygrały z Brugge i awansowały do następnej rundy

W piątej kolejce fazy grupowej Champions League – Leicester City wygrywa z Club Brugge 2:1.

Równo 8 lat temu tego dnia Andy King strzelił zwycięskiego gola dla Leicester w meczu League One z Scunthorpe United. W spotkaniu z Brugge będzie miał okazję przypieczętować awans swojej drużyny do 1/16 Champions League. Lisom do awansu brakowało jednego punktu.

Leicester City: Zieler – Simpson, Morgan, Huth, Fuchs – Mahrez (Schlupp 68′), Drinkwater, King, Albrighton (Amartey 78′) – Okazaki (Gray 68′), Vardy

Club Brugge: Butelle – Cools, Poulain, Mechele, De Bock (van Rhijn 71′), Pina (Limbombe 61′), Simons, Vanaken, Claudemir (Moraes Ferreira da Silva 84′), Vossen, Izquierdo

Składy

Skrót meczu

W porównaniu z ostatnim meczem ligowym z Watform tym razem to Leicester świetnie rozpoczęło spotkanie. Już w 5 po dośrodkowaniu Fuchsa piłkę do siatki skierował Shinji Okazaki. Warto podkreślić, że akcja zaczęła się od świetnego odbioru Albrightona jeszcze na połowie The Foxes.

W 28 minucie faulowany w polu karnym przez Coolsa został Marc Albrighton. Sędzia bez wahania podyktował jedenastkę. Do karnego podszedł Mahrez i strzelił swoją czwartą bramkę w tegorocznej Lidze Mistrzów.

Drugą połowę świetnie rozpoczęli goście. Napastnik Brugge Izquierdo rozpędził się prawym skrzydłem i kropnął w okienko bramki Zielera. Dogonić go nie dał rady Fuchs. Akcja w stylu Musy. Leicester straciło swoją pierwszą bramkę w tej edycji Ligi Mistrzów.

W 59 minucie po raz kolejny w akcji Fuchs. Tym razem kolejne fantastyczne dośrodkowanie. Vardy strzelił piętą do siatki, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Szkoda, bo dla Vardy’ego mogłoby to być przełamanie, ponieważ ostatniego gola strzelił 10 września w meczu z Liverpoolem.

Historyczny awans stał się faktem. Lisy wychodzą z grupy i zagrają wiosną w 1/16 Ligi Mistrzów. W ostatniej szóstej kolejce Leicester jedzie do Porto, które nadal walczy o awans z druga miejsca z Kopenhagą.

Leicester City – Club Brugge 2:1 (2:0) (Okazaki 5′, Mahrez 30′ (karny) – Izquierdo 52′)

Kluby, które są pewne awansu do następnej fazy Ligi Mistrzów po piątej kolejce:

Arsenal, Paris St-Germain, Atletico Madrid, Bayern Munich, Borussia Dortmund, Monaco, Bayer Leverkusen, Real Madrid. Leicester City, Juventus

Claudio Ranieri:

“Teraz musimy się skupić na Premier League. Wygraliśmy grupę. Teraz najważniejsze to wrócić do gry w lidze. Jesteśmy blisko miejsc spadkowych więc musimy grać na takim poziomie, który prezentujemy w Lidze Mistrzów. Jesteśmy w czasie kolejnej przygody. Nie wiem dokąd zajdziemy, ale jestem podekscytowany. To jest niemożliwe. Wygraliśmy grupę – jak? Jestem bardzo zadowolony i dumny.”

Michel Preud’homme (trener Club Brugge):

“Pierwsza połowa była okropna, ale druga połówka była dotąd naszą najlepszą. Trzeba grać tak 90 minut, aby być w stanie wygrać mecz. Z odrobiną szczęścia mogliśmy zremisować. Najlepiej gramy, jeśli w naszej grze jest dużo ruchu i zmian pozycji, w pierwszej połowie był z tym problem. Nasza gra była zbyt statyczna, aby zagrozić Leicester.”

Okładki angielskich gazet po awansie Lisów:

ruthless_leicester_thetimessport
Ruthless – bezlitośni. The Times Sport
leicester_mirror_knockoutmiracles
Mirror Sport

Leicester zagra teraz u siebie w Premier League z Middlesbrough (26 listopad, sobota, 16:00).