Premier League: Vardy po raz setny. Lisy pokonują Crystal Palace i utrzymają miejsce w pierwszej czwórce

W 33 kolejce Premier League, Leicester City wygrało z Crystal Palace 3:0. Dwa gole strzelił Vardy oraz jednego dołożył Iheanacho.

Wstęp meczowy

Po przerwie w rozgrywkach Leicester przegrało z Evertonem (2:1) oraz zanotowało dwa remisy z Watfordem (1:1) oraz Brightonem (0:0). Za to Crystal Palace zaczął od zwycięstwa z Bournemouth (0:2), a dwa ostatnie mecze z Liverpoolem (4:0) oraz Burnley (0:1) przegrał.

W pierwszym bezpośrednim starciu tego sezonu w Londynie górą było Leicester (0:2) – po golach Soyuncu i Vardy’ego.

Z kadry meczowej The Foxes ponownie wypadł James Maddison. Okazało się, że powróciły jego problemy z biodrem, przez które opuścił pucharowy mecz z Chelsea. To spore osłabienie dla Leicester, zwłaszcza, że Anglik wnosi kreatywność w ofensywie, czego skutkiem jest mały dorobek bramkowy (2 gole w 4 spotkaniach) po wznowieniu rozgrywek.

Pierwsza połowa

Od początku meczu Leicester znacznie przeważało. Gra toczyła się na połówce Crystal Palace.

Pierwszą dobrą akcję Lisów zapoczątkował Albrighton, którego dośrodkowanie otworzyło pustą przestrzeń dla Iheanacho. Nigeryjczyk uderzył głową, ale obok bramki.

W 14 minucie Justin pozazdrościł Chilwellowi gola z Watfordem i kropnął z dystansu na bramkę, piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki. To powinna być bramka.

Goście najpoważniej zagrozili Lisom po strzale z rzutu wolnego Milivojevicia, które minimalnie minęło bramkę Schmeichela.

Druga połowa

W przerwie Bennett zastąpił Chilwella. Dla piłkarza wypożyczonego z Wolverhampton to debiut w barwach The Foxes.

W 49 minucie doczekaliśmy się upragnionego gola dla Leicester. Bramkę na 1:0 zdobył Iheanacho wykorzystując znakomite dośrodkowanie Tielemansa z lewej strony.

Lisy po objęciu prowadzenia oddały inicjatywę gościom i nastawiły się na grę z kontry.

Nic na to nie wskazywało, ale w 77 minucie padła bramka na 2:0. Sakho poślizgnął się w polu karnym po przejęciu podania od swojego bramkarza, który wznawiał grę. Przy obrońcy Crystal Palace był Barnes, który błyskawicznie przejął piłkę i podał do Vardy’ego, a ten bez problemu pokonał Guaitę. W końcu odblokował się Jamie Vardy. Jego trzy mecze bez gola w lidze to była spora bolączka dla Lisów. Warto dodać, że dla napastnika Leicester była to setna bramka w Premier League.

W końcówce meczu goście mogli strzelić kontaktową bramkę. Wchodzący z prawego skrzydła do środka Townsend znakomicie odnalazł Zahę w polu karnym, ale ten mając przed sobą juz tylko Schmeichela fatalnie spudłował.

Już w doliczonym czasie gry Leicester wyprowadziło perfekcyjną kontrę i po podaniu Barnesa sam na sam z bramkarzem znalazł się Vardy i bez problemu podwyższył wynik na 3:0.

Leicester City – Crystal Palace 3:0 (Iheanacho 49′, Vardy 77′, Vardy 90+4′)

Składy

Leicester City: Schmeichel – Justin, Evans, Soyuncu, Chilwell (Bennett 46′) – Perez (Barnes 77′), Tielemans (Choudhury 89′), Ndidi, Albrighton (Fuchs 77′) – Iheanacho (Praet 63′), Vardy

Crystal Palace: Guaita – Ward, Cahill, Sakho, van Aanholt (Mitchell 83′) – McArthur (McCarthy 69′), Milivojevic, Riedewald (Kouyate 60′) – Ayew (Townsend 83′), Zaha – Benteke