Ritchie De Laet odchodzi do Aston Villi

Prawy obrońca – Ritchie De Laet przechodzi do Aston Villi – drużyny, która dopiero spadła z Premier League.

Oficjalna kwota transferu nie została ujawniona, ale mówi się o około 2 milionach funtów. Belg podpisał z Aston Villą trzyletni kontrakt. Do Leicester przyszedł w maju 2012 roku z Manchesteru United. W barwach Lisów rozegrał 129 spotkań i strzelił 5 bramek. Na wiosnę tego roku był wypożyczony do grającego w Championship – Middlesbrough, które zajęło drugie miejsce i awansowało do Premier League. 27-latek w mistrzowskim sezonie rozegrał 12 meczów dla Leicester i strzelił jedną bramkę (3:2 z Aston Villą). De Laet otrzymał więc dwa medale za mistrzostwo Anglii z Leicester i za awans z Boro.

Ritchie De Laet po transferze:

“Chciałbym podziękować każdemu z Leicester za cztery wspaniałe lata w klubie. Życzę piłkarzom, sztabowi i kibicom wszystkiego najlepszego. Ale teraz jestem zadowolony z dołączenia do Aston Villi. Nie mogę się doczekać grania i dotarcia z klubem tam gdzie jego miejsce.”

Roberto Di Matteo (trener Aston Villi):

“Jestem zadowolony, że Ritchie do nas przyszedł. To kolejny piłkarz, który ma nie tylko doświadczenie z gry w Championship, ale również wie jak pomóc drużynie wrócić do Premier League.”

Od początku sezonu mówiono o odejściu Belga. Nie uzyskał on numeru na koszulce w pierwszej drużynie Leicester. Trener Ranieri sugerował mu, Inlerowi i Tomowi Lawrence, że powinni odejść z klubu:

“Jeśli mają gdzie odejść, to będzie to dla nich znacznie lepsze.”

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments