Ron-Robert Zieler zawodnikiem Leicester

Fot. Michael Kranewitter, Wikimedia Commons, CC-by-sa 4.0

27-letni niemiecki bramkarz podpisał czteroletnią umowę. Ron-Robert Zieler był piłkarzem Hannoveru 96.

Piłkarz miał klauzulę odstępnego w wysokości 2.6 milionów funtów, która w przypadku spadku jego klubu z pierwszej ligi miała być aktywowana. Warunek został spełniony, ale klub nie poinformował o kwocie transferu. Umowa została podpisana do czerwca 2020.

Zieler jest wychowankiem FC Koeln. Co ciekawe nowy bramkarz Leicester grał już w Anglii. Występował w młodzieżowych zespołach Manchesteru United. Spędził pięć lat (2005-2010) w Manchesterze, ale nie zagrał ani minuty w Premier League. Na wypożyczeniu w Northampton Town podczas sezonu 2008/2009 zagrał 2 razy w League One (trzeci poziom rozgrywek w Anglii).

W Leicester spotka sporo znajomych twarzy. W akademii Czerwonych Diabłów występował z obecnymi piłkarzami Lisów, jego kolegami z drużyny byli: Danny Drinkwater, Matty James, Danny Simpson i Ritchie De Laet.

W 2008 roku wygrał z Niemcami mistrzostwa Europy do lat 19. Od lipca 2010 bronił barw Hannoveru 96, z którym w minionym sezonie spadł do drugiej ligi. W 1. Bundeslidze rozegrał 185 spotkań, 25 występów zaliczył w Lidze Europy. Na niemieckich boiskach grało przeciwko Christianowi Fuchsowi i Shinjiemu Okazakiemu.

W 2014 pojechał z reprezentacją Niemiec na mistrzostwa świata. Nie rozegrał żadnego spotkania w tym turnieju, ponieważ pierwszym golkiperem kadry jest Manuel Neuer. W drużynie narodowej zagrał w 6 meczach (Ukraina, Argentyna, Polska, Hiszpania, Australia i USA). Zieler stracił miejsce w kadrze i nie został powołany na Euro 2016. Stanie się drugim piłkarzem w historii Leicester, który zagra dla klubu jako mistrz świata. Pierwszym był Gordon Banks, który zdobył Puchar Świata z reprezentacją Anglii w 1966 roku.

Ron-Robert Zieler po podpisaniu kontraktu:

“Bundesliga jest bardzo fizyczną liga, ale Premier League jest prawdopodobnie najlepszą ligą na świecie. Dla każdego piłkarza to coś wspaniałego przejść do ligi angielskiej. W dodatku możliwość występów w Lidze Mistrzów to coś fantastycznego, nie tylko dla mnie, ale dla całego zespołu i kibiców. Byłem w ośrodku treningowym i wygląda to bardzo dobrze.”

Leicester chciało sprowadzić nowego bramkarza, bo 43-letni zmiennik Kaspera Schmeichela – Mark Schwarzer ma odejść z klubu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments