Szef skautów Steve Walsh odchodzi do Evertonu

Fot. Facebook/@LCFC

W czerwcu Steve Walsh i asystent Craig Shakespeare podpisali nowe kontrakty. Szef skautów Walsh postanowił poszukać nowych wyzwań i odszedł do Evertonu.

Asystenci Ranieriego z nowymi kontraktami

Walsh był jednocześnie asystentem trenera i szefem rekrutacji. Był w klubie od 2008 roku, z roczną przerwą. Na początku był asystentem Nigela Pearsona. Potem wraz z Pearsonem przeniósł się do Hull City w 2010 roku, a w listopadzie 2011 ponownie wrócili do Leicester. Mimo zwolnienia Pearsona został i pracował z Claudio Ranierim.

To jemu przypisuje się sprowadzenie N’Golo Kante, Riyada Mahreza czy Jamiego Vardy’ego. Pracując w Chelsea przy Jose Mourinho znalazł Didiera Drogbę, Michaela Essiena. To Mourinho namówił go, żeby został pełnoetatowym skautem, ponieważ wcześniej rolę skauta łączył z nauką wychowania fizycznych w szkołach.

Walsh zna bardzo dobrze Liverpool. Chodził tam do uniwersytetu kształcąc się na nauczyciela wychowania fizycznego. Dodatkowo jego brat, Mickey, był piłkarzem The Toffees. Liverpool jest położony w północno-zachodniej części Anglii, są to rodzinne strony Walsha. W Evertonie ma zostać dyrektorem sportowym:

“Mam nadzieję, że będziemy w stanie osiągnąć sukces tak jak w Leicester. Sukces Leicester nie został osiągnięty tylko dzięki mnie. Pracowaliśmy wszyscy razem, zajęło to dużo czasu, nie stało się to nagle. Byłem w Leicester z przerwami przez osiem lat, była to odpowiednia ilość czasu do zbudowania fundamentów. Po tylu latach nabierasz pewności, że kupujesz piłkarza w odpowiednim wieku i nastawieniu, który dopasuje się do tego co chce trener.”

Fot. Twitter @JonRudkin

W Leicester funkcję dyrektora sportowego pełni Jon Rudkin. Klub ma kontynuować strategię rekrutacji obraną przez Walsha:

“Steve wniósł duży wkład do najlepszego okresu w klubowej historii. Z ciężkim sercem zaakceptowaliśmy jego decyzję. Steve chciał poszukać nowych wyzwań w swojej karierze.  Dziękujemy mu z całego serca za jego pracę i życzymy jak najlepiej jemu oraz jego rodzinie.”

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments