Vardy otwiera własną akademię

Fot. v9academy.co.uk

Vardy chce pomagać zawodnikom, którzy z różnych powodów nie mieli szans zetknąć się z profesjonalnym szkoleniem na wysokim poziomie.

Napastnik Leicester w przeszłości jako nastolatek nie przebił się w Sheffield Wednesday i musiał tułać się po niższych ligach.

“Powiedziano mi, że jestem za mały, aby grać na najwyższym poziomie. Uważam, że w wieku 15 czy 16 lat ciężko jest coś takiego stwierdzić. Przed piłkarzem jest jeszcze wiele lat, aby dorosnąć i się rozwinąć. Prawdopodobnie setkom zawodników wydano taki wyrok. Dlatego postanowiłem założyć akademię.” 

Logo-v9

Akademia będzie funkcjonować pod nazwą V9, co można łatwo powiązać z nazwiskiem Vardy i numerem 9 na koszulce. Pierwszy pobór wystartuje od nowego roku i obejmie 42 zawodników między 17 a 33 rokiem życia. Treningi będą odbywać się w centrum treningowym Manchesteru City.  Pierwszy obóz zaplanowano na lato 2017.  Zawodnicy będą rozgrywali gierki między sobą, a także może z drużynami U-21 profesjonalnych klubów. Na mecze będą zapraszani piłkarscy skauci. Pod koniec każdy z zawodników otrzyma dokładne dane w czym jest dobry, a co musi poprawić. Zgłosić można się za darmo.

Oficjalna strona projektu: http://www.v9academy.co.uk/

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments