Murawa

Fot. Ian Johnson – flickr.com

Leicester City posiada jedną z najlepszych muraw w Premier League. Groundkeeperzy wielokrotnie zaskakiwali tworząc niesamowite wzorki, na których przyszło grać piłkarzom. Od sezonu 2017/2018 zakazano wykonywania specjalnych wzorów tłumacząc, że utrudniają one podejmować trafne decyzje sędziom liniowym przy sprawdzaniu spalonego. Obecnie jedynym dozwolonym wzorem są poziome pasy i białe linie (według regulacji UEFA).

Centrum treningowe Leicester City

Murawa na wszystkich obiektach Lisów jest cięta od 3-5 razy dziennie. Razem z główną płytą na King Power Stadium i ośrodkiem treningowym wychodzi aż 8 boisk. Na każdej z nich dba się o jednakową jakość, aby treningi, jak i mecze o stawkę toczyły się na takiej samej trawie. Trawa przycinana jest do 22mm.

Van Dijk pomagający groundsmanowi Leicester

Pracownicy Leicester bardzo skrupulatnie trzymają się harmonogramów swoich prac. W grudniu 2019 po zakończeniu spotkania z Liverpoolem piłkarze przyjezdnych chcieli celebrować wygraną ze swoimi kibicami. Jak się okazało piłkarze i sztab szkoleniowy The Reds mieli utrudnione zadanie, bo do akcji wkroczyli greenkeeperzy Lisów. Piłkarz Liverpoolu – Virgil Van Dijk postanowił pomóc pracownikowi Leicester, aby ten jak najszybciej opuścił obszar, gdzie on i jego koledzy mogli świętować zwycięstwo.

Głównym zarządzającym trawą w Leicester City jest John Ledwidge (33 l.), który swoją przygodę z cięciem trawy zaczął w wieku 13 lat. Pierwsze szlify zbierał w Conventry City.

Szefa groundkeeperów można obserwować na Twitterze, gdzie często wrzuca zdjęcia wykonanej murawy:

https://twitter.com/johnledwidge