Callum Elder wypożyczony do Brentford

Fot. Twitter/@CallumElder_

21-letni lewy obrońca podpisał nowy kontrakt z Leicester do 2019 roku, po czym został wypożyczony do grającego w Championship – Brentford.

Wypożyczenie Eldera potrwa cały sezon. Australijczyk gra dla The Foxes od lipca 2013 i odgrywał dużą rolę w młodzieżowej drużynie. W ostatnich dwóch sezonach był wypożyczony najpierw wiosną 2015 do klubu z League Two – Mansfield Town, a ostatnio do drużyny z League One – Peterborough United. Niestety w styczniu tego roku nabawił się kontuzji i powrócił do Leicester, gdzie dopiero pod koniec maja zagrał w młodzieżowym zespole. Jego dobre występy na wypożyczeniach dały nadzieję, że piłkarz będzie mógł grać na wyższym poziomie.

Dean Smith – trener Brentford o Elderze:

“Callum jest ofensywnie grającym obrońcą. Wierze, że rozwinie się u nas. Jest także graczem, który może polepszyć nasz skład już teraz. Callum zwrócił moją uwagę kiedy grał w Peterborough z moim Walsall. Grał bardzo dobrze i zacząłem mu się od tamtej pory przyglądać. Niefortunnie złapał kontuzję i jego wypożyczenie zostało skrócone.  Mam przyjemność powitać go w Brentford.

Callum gra jako lewy obrońca, ale może występować też na środku defensywy. Nie zaliczył jeszcze żadnego oficjalnego meczu w pierwszej drużynie Lisów. Ostatnio zagrał ok. 30 minut w sparingowym spotkaniu z Oxford United, zmieniając Bena Chilwella:

Leicester wygrywa w pierwszym sparingu z Oxford United

Zawodnik wyraził swoje zadowolenie oboma podpisami na Twitterze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments