Fernandinho o wpływie trenera na Leicester

Pomocnik Manchesteru City – Fernandinho powiedział w wywiadzie z Omnisport o ogromnej różnicy w Leicester po zmianie trenera.

Latem 2015 roku na stanowisku trenera Leicester Nigela Pearsona (utrzymał klub w Premier League mimo zajmowania ostatniej pozycji w kwietniu) zastąpił Claudio Ranieri. W tym sezonie Leicester jest na dobrej drodze do wygrania ligi.

Fernandinho:

“Myślę, że różnica w grze Leicester jest widoczna gołym okiem, od kiedy zatrudniony został Claudio Ranieri. To doświadczony trener, który przeżył wiele w piłce nożnej i myślę, że to on zrobił największą różnicę.”
“W poprzednim sezonie ledwo się utrzymali, a w tym roku mają realne szansę na tytuł. Moim zdaniem to zasługa trenera, który odpowiada za taktykę. Mają dwóch lub trzech wybitnych piłkarzy i bardzo solidną obronę. Jeśli zostaną mistrzem Anglii, czego można się spodziewać, to jak najbardziej zasłużyli na to. Przez cały sezon utrzymują wysoką formę.”
“Jeśli porównamy budżet Leicester z pieniędzmi pięcioma czy sześcioma klubami Premier League, to oczywiście jest różnica. Jednak wszyscy w Premier League mają bardzo dobre budżety, mogą zatrudnić dobrych piłkarzy i zorganizować na prawdę dobry zespół.”

manchester-city-bench_24054699985_o (800x600)
Fot. Ian Johnson – flickr.com

Piłkarz Manchesteru City odniósł się do lutowej porażki z Leicester 1:3:
“Jak mogę to wyjaśnić?… Straciliśmy dwa szybkie gole w pierwszych minutach drugiej połowy. Bramki podłamały nam skrzydła.”
“Poza tym trenerem Leicester jest Włoch, a włosi słyną z defensywy, tym bardziej było nam trudno zaatakować. Mam nadzieję, że wyciągniemy wnioski z tej porażki.”

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments