Claudio Ranieri zostaje w Leicester na dłużej!

Leicester City doszło do porozumienia z Claudio Ranierim – szkoleniowcem pierwszego zespołu w sprawie przedłużenia kontraktu. Nowa umowa będzie obowiązywać do czerwca 2020 r.

Przedłużenie kontraktu z trenerem, który zapewnił Lisom pierwszy tytuł w historii, było kwestią czasu. Claudio Ranieri i Leicester wydają być się dla siebie stworzeni. Włoch przed przybyciem do miasta obecnym mistrzów Anglii prowadził znane zespoły takiej jak np. Chelsea, Valencia, ale nie odnosił z nimi największych tryumfów. Za to Leicester  jeszcze rok temu okupowało dolne rejony tabeli Premier League. Zarówno Ranieri jak i jego piłkarze, przekuli swój głód sukcesu w historyczne mistrzostwo.

O przedłużeniu kontraktu powiedzieli:

Wiceprezes Leicester – Aiyawatt Srivaddhanaprabh: ,,Dwanaście miesięcy temu przywieźliśmy do Leicester człowieka, który posiadał wiedzę i doświadczenie. Czuliśmy, że on może poprowadzić nas do następnej fazy naszego długoterminowego planu. Co miał osiągnąć w tym czasie, osiągnął, w dodatku więcej niż podejrzewaliśmy.”

,,Cechy Claudio, zarówno człowieka jak i trenera, były bardzo klarowne. Posiada on atrybuty, które pomogły Leicester zrobić postęp. Mamy silną podstawę, z której możemy ruszyć dalej. Jestem zadowolony, że Claudio będzie częścią tej wędrówki.”

Trener Leicester – Claudio Ranieri: ,,Od momentu, kiedy rozmawiałem z właścicielami o ich wizji Leicester, wiedziałem, że to coś, czego chciałbym być częścią przez bardzo długo. Energia, która istnieje w tym klubie – płynąca od właścicieli i personelu do zawodników i kibiców – to coś wyjątkowego. Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że będę tego częścią w nadchodzących latach.”

,,Poprzedni sezon pokazał, że nasz duch i ciężka praca pomogła nam w osiągnięciu czegoś magicznego. Jeśli możemy kontynuować ciężką pracę, utrzymać naszą pasję i walczyć całym sercem, jestem pewien, że także potrafimy nadal odnosić sukcesy.”  

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments