Christian Fuchs podpisał nowy kontrakt

Obrońca Leicester – Christian Fuchs podpisał nowy kontrakt do czerwca 2019 roku.

Lewy obrońca przybył do Leicester z Schalke 04 w lipcu 2015 roku na zasadzie wolnego transferu. Na początku poprzedniego sezonu przegrywał rywalizację z Jeffreyem Schluppem, jednak od spotkania z Norwich (3 październik) nie oddał już miejsca w składzie.

Łącznie dla Lisów rozegrał 46 spotkań i zaliczył 6 asyst.

30-latek swoją karierę rozpoczynał w ojczyźnie – SV Mattersburg, z którego przeszedł do niemieckiego Bochum (za 1.2 miliona euro). Tam po dwóch latach gry był wypożyczony do Mainz, a potem ten sam klub skorzystał z opcji pierwokupu (za 1.8 miliona euro). Okazało się, że to była planowana transakcja, ponieważ już w tym samym okienku został sprzedany do Schalke za 3.8 miliona euro, spędził tam cztery lata. We wszystkich swoich klubach grał regularnie.

Leicester City ma być jego ostatnim europejskim klubem. Zawodnik zamierza wyjechać do USA, gdzie żyje jego rodzina. Właśnie na tamte rejony Fuchs został ambasadorem The Foxes, gdzie ostatnio brał udział w kursie trenerskim z młodymi piłkarzami.

Fuchs po nieudanym Euro 2016 zakończył karierę reprezentacyjną. W barwach Austrii rozegrał 78 meczów i strzelił 1 gola. Od kilku lat był kapitanem reprezentacji.

Christian Fuchs kończy reprezentacyjną karierę

Fuchs po podpisaniu kontraktu:

“Jestem tutaj szczęśliwy. Mieliśmy wspaniały rok i na razie dobrze nam idzie w tym sezonie Ligi Mistrzów. Jak dotąd spędziłem tutaj najlepszy czas w swojej karierze. Jestem austriackim lisem i zostaje z angielskimi lisami (przyp. red. Fuchs po niemiecku znaczy ‘lis’).”

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments