FA Cup: Leicester przegrywa z Chelsea w ćwierćfinale i żegna się z Pucharem Anglii

W ćwierćfinale FA Cup, Leicester City przegrało z Chelsea 0:1. Gola na wagę awansu do półfinału zdobył rezerwowy – Ross Barkley.

Wstęp meczowy

Jeśli chodzi o Puchar Anglii, Leicester City jest posiadaczem niechlubnego rekordu. Lisy zaliczyły najwięcej występów w finale Pucharu Anglii bez ani jednego zwycięstwa. Drużyna z King Power Stadium chciałaby w końcu siegnąć po te trofeum.

Lisy awansowały do ćwierćfinału Pucharu Anglii po zwycięstwie 1:0 z Birmingham. Gola na wagę zwycięstwa zdobył wtedy Ricardo Pereira, który przez parę miesięcy będzie niedostępny z powodu zerwania więzadeł krzyżowych. Chelsea w poprzedniej rundzie pokonała aktualnego już mistrza Anglii – Liverpool 2:0. Zdobywcami bramek byli: Willian oraz Barkley.

Po lockdownie w dużo lepszej formie są Londyńczycy. W dwóch meczach Premier League zdobyli sześć punktów i tracą już tylko jeden punkt do The Foxes. Leicester traci przewagę w lidze po zanotowaniu dwóch remisów.

Brendan Rodgers wciąż szuka swojej podstawowej jedenastki. Mecz z Chelsea to trzecie spotkanie po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Irlandzki trener po raz kolejny wystawia inny skład. Najpewniejszym trzonem drużyny jest defensywa zaczynając od Schmeichela, która się nie zmienia. Rodgers szuka rozwiązania w ofensywie, ponieważ Leicester kreuje zbyt mało sytuacji. Warto zaznaczyć, że z powodu kontuzji James Maddison nie znalazł się w kadrze meczowej.

Pierwsza połowa

Od początku spotkania Leicester wyglądało dużo lepiej niż goście.

Świadkiem pierwszego zagrożenia bramki Chelsea byliśmy w 14 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową uderzył Ndidi, ale jego uderzenie było za słabe.

W 20 minucie bardzo mocno na bramkę Caballero uderzył Tielemans, ale argentyński bramkarz zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

Trzy minuty później żółtą kartkę po faulu na Pulisiciu w środku pola otrzymał Soyuncu co oznacza, że z powodu kartek nie zagra w kolejnej rundzie.

Po przerwie na uzupełnienie płynów nastąpiło rozluźnienie wśród obu ekip. Najpierw pomocnik Chelsea – Mount znakomicie odnalazł w polu karnym Pulisicia, ale jego potężne uderzenie zdołał wybronić niezawodny Schmeichel. Następnie okazję na gola dla Lisów miał Barnes, który atakował z lewego skrzydła. Niestety jego próba poszybowała wysoko ponad poprzeczką.

Pod sam koniec pierwszych 45 minut Barnes zagrał długa piłkę na wolne pole, przy której pierwszy znalazł się Vardy. Lider strzelców Premier League uderzył na bramkę swoją gorszą lewą nogą. Jego strzał nieznacznie minął prawy słupek.

W pierwszej połowie zaskoczył środek pola Lisów z najbardziej wyróżniającym się Tielemansem, który świetnie przechwytywał podania zawodników Chelsea oraz aktywnie podłączał się do ofensywy.

Druga połowa

Lampard postanowił w przerwie meczu dokonać aż trzech zmian. Na boisko weszli: Azpilicueta (James), Barkley (Gilmour) oraz Kovacic (Mount).

Zmiany te przyniosły pozytywny skutek. W 55 minucie Abraham zdobył gola, ale zrobił tego zgodnie z przepisami, ponieważ był na pozycji spalonej. Po tej sytuacji zareagował trener Lisów zmieniając dwóch zawodników – Albrighton za Praeta oraz Choudhury za Pereza.

Roszady Chelsea okazały się dużo lepsze… W 63 minucie goście objęli prowadzenie po golu rezerwowego Barkleya. Anglik znakomicie wszedł w pole karne po dośrodkowaniu Williana i wolejem pokonał Schmeichela.

Leicester mogło pięć minut przed końcem spotkania doprowadzić do remisu. Caballero minął się z piłką po dośrodkowaniu Albrightona. Soyuncu miał przed sobą praktycznie pustą bramkę, ale zdziwiony całą sytuacją nie wycelował za dobrze i strzałem głową uderzył w Azpilicuetę, który skoczył z nim do pojedynku.

W końcówce meczu Chelsea wyprowadziło kontrę 4 na 2. Swojego drugiego gola mógł strzelić Barkley, ale Schmeichel poradził sobie z jego próbą.

Chelsea dołącza do grona półfinalistów (Arsenal, Manchester United). O tym kto jeszcze zagra w 1/2 zadecyduje mecz: Newcastle United – Manchester City (dzisiaj o 19:30). Losowanie par półfinałowych odbędzie się w przerwie tego spotkania.

Leicester City – Chelsea 0:1 (Barkley 63′)

Składy

Leicester City: Schmeichel – Justin, Evans, Soyuncu, Chilwell – Ndidi – Perez (Albrighton 57′), Tielemans, Praet (Choudhury 57′), Barnes (Gray 76′) – Vardy

Chelsea: Caballero – James (Azpilicueta 46′), Ruediger, Zouma, Emerson – Gilmour (Barkley 46′), Kante, Mount (Kovacic 46′) – Willian (Pedro 78′), Abraham, Pulisic (Loftus-Cheek 72′)