Leicester remisuje 1:1 z Chelsea

W ostatniej kolejce Premier League Leicester dzieli się punktami z Chelsea Londyn.

Spotkanie z The Blues kończyło tak udany dla Leicester sezon 2015/2016. Był to mecz pomiędzy starym i nowym mistrzem Anglii. Dodatkowego smaczku dodawał powrót Claudio Ranieriego na Stamford Bridge. Włoch był szkoleniowcem Chelsea w latach 2000-2004.  Na trenera Leicester i całą drużynę czekał szpaler utworzony przez piłkarzy i trenerów londyńskiego zespołu.

Wejście piłkarzy i Claudio Ranieriego przez szpaler

Chelsea: Courtois – Azpilicueta, Cahill, Ivanovic (Tomori 60′), Baba – Pedro (Loftus-Cheek 54′), Fabregas, Willian, Matic, Hazard – Traore (Abraham 53′)

Leicester City: Schmeichel – Simpson, Morgan, Wasilewski, Fuchs – Mahrez (Albrighton 80′), Drinkwater, Kante, King (Okazaki 45′), Gray (Schlupp 45′) – Vardy

Chelsea – Leicester

Na Stamford Bridge oczywiście komplet kibiców – ponad 41 tysięcy. W pierwszych 45 minutach lepsze sytuacje miała Chelsea. Kasper Schmeichel musiał kilka razy bronić dostępu do bramki po strzałach m.in. Fabregasa i Williana. Leicester próbowało za sprawą Vardy’ego i  Gray’a, ale ich strzały albo mijały bramkę Cortouisa lub były za słabe. Brakowało skuteczności. W końcówce pierwszej połowy do siatki trafił Pedro, ale bramka nie została uznana z powodu pozycji spalonej strzelca.

Trenerzy bardzo szybko zdecydowali się wprowadzić świeżych zawodników. Od razu po przerwie w Leicester weszli Okazaki i Schlupp, a kilka minut później w ekipie Chelsea na boisku zameldowali się: Abraham, Loftus-Cheek i Tomori. W 65 minucie piękną indywidualną akcję przeprowadził Eden Hazard. Zawodnicy Leicester nie zatrzymali Belga, który podał do Abrahama, ale strzał napastnika Chelsea został zablokowany. Odbita piłka trafiła do Maticia, który został sfaulowany przez Schluppa. Kasper Schmeichel był bez szans przy strzale z rzutu karnego Cesca Fabregasa. Lisy nie poddały się i w 82 minucie dopięły swego. Znakomitym strzałem z dystansu popisał się Danny Drinkwater. Mecz zakończył się remisem 1:1. Był to bardzo wyrównany mecz o czym świadczą między innymi próby strzałów na bramkę. Chelsea – 17 strzałów, w tym 4 celne, a Leicester 18/5. Posiadanie piłki 54% – 46%.

Skrót meczu

Claudio Ranieri (trener Leicester City) po meczu:

“Emocje sięgały zenitu. Fantastyczna atmosfera. Chciałbym podziękować naszym kibicom i fanom Chelsea za miłe przyjęcie. Chcieliśmy dobrze zakończyć sezon i zagraliśmy dobre spotkanie.”

Guus Hiddink (trener Chelsea Londyn):

“Był to typowy mecz kończący sezon. Zaniedbaliśmy grę obronną po rzucie karnym i Leicester wyrównało. Do grudnia klub był bliski strefy spadkowej (1 punkt przewagi). Moim pierwszym zadaniem było uciec z tej pozycji, udało się to w dwa miesiące. Drugim celem, który chcieliśmy osiągnąć było dostanie się do pierwszej czwórki.”

Chelsea Londyn – Leicester 1:1 (0:0)

(Fabregas karny 66′ – Drinkwater 82′)

Start nowego sezonu 2016/2017 jest zaplanowany na 13 sierpnia. Dla niektórych piłkarzy Leicester to jeszcze nie wakacje. Drinkwater, Vardy mogą pojechać z kadrą Anglii na Euro 2016, N’Golo Kante z Francją, Christian Fuchs z Austrią, a na Copa America z reprezentacją Jamajki wyjedzie kapitan Wes Morgan.