Leicester rozbite przez Manchester United

W szóstej kolejce Premier League – Leicester City przegrywa z Manchesterem United 4:1.

W tym sezonie Leicester mierzyło się już z Czerwonymi Diabłami w meczu o Tarczę Wspólnoty. Manchester United zdobył trofeum wygrywając 2:1 po bardzo wyrównanym spotkaniu. Kilku piłkarzy Leicester mogło powrócić na stare śmieci – Danny Drinkwater, Danny Simpson i Ron Robert Zieler.

Manchester United: De Gea – Valencia, Smalling, Bailly, Blind, Pogba, Herrera, Rashford (Rooney 83′), Mata, Lingard (Carrick 78′), Ibrahimovic

Leicester City: Zieler – Simpson, Huth, Morgan, Fuchs, Mahrez (King 46′), Drinkwater, Amartey, Albrighton (Schlupp 62′), Slimani, Vardy (Gray 46′)

W Leicester brakowało nadal Nampalysa Mendy’ego, który leczy kontuzję kostki. Kasper Schmeichel mimo powrotu po wstrząśnieniu mózgu doznał drobnej kontuzji. Marcin Wasilewski pauzuje po czerwonej kartce w EFL Cup (mecz z Chelsea).

Skrót meczu

Manchester United objął prowadzenie w 22 minucie po golu Smallinga z rzutu rożnego.

Czerwone Diabły były bliskie podwyższenia w wyniku. Po bramce w ciągu kilku minut dwie sytuacje miał Rashord oraz jedną Ibrahimović po świetnym podaniu Pogby.

W 37 minucie było 2:0. Gola strzelił Juan Mata po szybkiej, kombinacyjnej akcji Manchesteru.

W 40 minucie Rashford pokonał Zielera po raz trzeci. Zdobywając bramkę z rzutu rożnego.

Chwilę potem bo już w 42 minucie Pogba znów po rzucie rożnym podwyższył na 4:0.

Leicester straciło aż trzy bramki po rzutach rożnych.

Przed drugą połową Claudio Ranieri dokonał dwóch zmian. Z boiska zeszli: Vardy i Mahrez. Trener postanowił oszczędzać swoich najlepszych piłkarzy przed Ligą Mistrzów.

I to właśnie Demarai Gray, który pojawił się w przerwie strzelił dla Leicester honorową bramkę. Gray schodził z piłką do środka i strzelił nie do obrony w prawe okienko bramki.

W 68 minucie swoją sytuację miał Islam Slimani, ale strzelił za słabo, a szkoda, bo znajdował się blisko bramki De Gei.

W 77 minucie Gray bardzo podobnie próbował pokonać bramkarza Manchesteru po raz drugi, ale tym razem mimo dobrego celu zabrakło trochę siły.

Manchester United – Leicester City 4:1 (Smalling 22′, Mata 37′, Rashford 40′, Pogba 42′ – Gray 59′)

Claudio Ranieri:

“Nie można tracić trzech bramek z rzutów rożnych. To oznacza, że nie jesteś odpowiednio skoncentrowany. Zwykle byliśmy solidni broniąc się przy stałych fragmentach gry, to było bardzo dziwne. Najważniejsze teraz to oczyścić głowy i być gotowym na wtorkową Ligę Mistrzów. Po pierwszym golu przestaliśmy grać. Straciliśmy wszystkie nasze atuty – pewność siebie i siłę.”

Jose Mourinho:

“Dzisiaj zaprezentowaliśmy odpowiednią intensywność, ruchliwość i dynamikę. W poprzednim sezonie nie mogliśmy ich pokonać, ale w tym udało się nam już to dwukrotnie.”

Przed Leicester teraz Liga Mistrzów we wtorek mecz z FC Porto na King Power Stadium. W następnej kolejce Premier League Lisy zagrają u siebie z Southampton (2 październik, niedziela).